Lista osób przyjętych do programu ZAiKS Edu:
1. Mikołaj Gąsiewski
2. Patrycja Kochan
3. Natalia Ptak
4. Bogdan Sierpień
5. Miłosz Skwirut
6. Piotr Wojtanowski
7. Michał Wojtas
8. Eliza Sicińska
ZAiKS Edu to roczny program podwyższania kompetencji branżowych dla twórczyń i twórców, skłonnych do działania na rzecz aktywizacji środowisk skupionych wokół Stowarzyszenia Autorów Zaiks. Uczestnicy zostają wyposażeni w wiedzę teoretyczną i praktyczną, co znacznie ułatwia działanie na rynku kreatywnym. Dodatkowo, dla każdego z nich przewidziane są wyjazdy na muzyczne konferencje branżowe w Polsce i za granicą.
Aby zostać uczestnikiem, należy posiadać status członkini/członka Stowarzyszenia Autorów ZAiKS lub mieć podpisaną umowę o zbiorowe zarządzania prawami autorskimi. Wyposażamy w solidne kompetencje, które dają możliwość czynnego działania w strukturach Stowarzyszenia.
Nie przegap tej okazji - dołącz do nas i działaj! Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany aplikowaniem na pierwszą edycję programu ZAiKS Edu – formularz zgłoszeniowy otwiera się już 3 lutego 2025 roku.
> Przeczytaj regulamin
NABÓR ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY
Zobacz, jak było w edycji pilotażowej
ZAiKS EDU 2024:
Szkolenia odbyte przez uczestników w ramach programu ZAiKS Edu:
· Zasady funkcjonowania Stowarzyszenia Autorów ZAiKS – wyjazd inauguracyjno-szkoleniowy do Sopotu
· Prawo autorskie – korzystne i niekorzystne zapisy w umowach z Mecenas Katarzyną Szwed-Kawką
· Savoir vivre w branży muzycznej – Olga Tuszewska z Kayax oraz Misia Furtak
· Wystąpienia publiczne ze specjalistami z firmy Public Dialog
· Zdrowie psychiczne w branży muzycznej z Misią Furtak
· Wizerunek czyli tożsamość artysty z Michałem „Yuki” Pańszczykiem
Delegacja ZAiKS Edu była obecna na następujących konferencjach i festiwalach w Polsce:
· Sea You Music Showcase w Gdańsku
· Next Fest w Poznaniu
· Co Jest Grane w Warszawie
· Mystic Festival w Gdańsku
· Green Olsztyn Festiwal
· Nada Festival w Toruniu
· Inside Seaside w Gdańsku
Za nami również konferencje i showcase’y zagraniczne:
· Tallin Music Week w Tallinie, Estonii
· Crossroads Music Festival w Ostravie, Czechach
· Reconnect w Brnie, Czechach
· Reeperbahn w Hamburgu, Niemczech
· Womex w Manchesterze, Wielkie Brytanii
· Linecheck w Mediolanie, Włoszech
· PIN Music Conference & Showcase w Skopje, Macedonii
· ESNS w Groningen, Holandii
ZAiKS Edu powstało z chęci działania młodego pokolenia na rynku twórczym
Internet swoim pojawieniem się bardzo zamieszał na rynku muzycznym. Są tego plusy – swobodny dostęp do katalogu muzycznego z całego świata i narzędzi do tworzenia. Ale pojawiły się też konsekwencje - niski próg wejścia na rynek muzyczny i co za tym idzie, ogromna konkurencja.
Przez ostatnie lata możemy zaobserwować nowy typ twórcy – artystę samozarządzającego się.
Obecnie artyści nie mogą skupić się tylko i wyłącznie na tworzeniu piosenek. Przez ogromną konkurencję twórca musi posiadać szereg kompetencji i spełniać wiele ról, aby odnieść satysfakcjonujące efekty swojej pracy. Artyści są teraz często swoimi managerami, bookerami, promotorami, stylistami… Lista ról się nie kończy. Na rynku przetrwają tylko najbardziej wszechstronni. Nie mówiąc już o wytrzymałości psychicznej na ciągłe odmowy i niepowodzenia.
Stowarzyszenie Autorów ZAiKS wychodzi naprzeciw nowej cyfrowej rzeczywistości i wspiera twórców. Robi to poprzez podnoszenie ich kompetencji i zwiększenie szans na sukces zawodowy, a co za tym idzie – zarabianie pieniędzy z tytułu praw autorskich.
ZAiKS Edu dostarcza uczestnikom narzędzi do działania i osiągania lepszych wyników swojej pracy.
Należy wspomnieć, że pierwszy raz w historii Stowarzyszenia zorganizowane zostało szkolenie, w którym udział wzięli twórcy oraz przedstawiciele biura. To tak naprawdę pierwsza inicjatywa, gdzie twórcy korzystają z ogromnej wiedzy biura i mogą się na niej kształcić, wymieniać perspektywami. Stąd też wzięła się nazwa inicjatywy - EDU, bo celem jest przekazywanie wiedzy.
Podczas pilotażu programu byliśmy obecni jako delegacji na konferencjach w Polsce i za granicą. Takie doświadczenia są bezcenne - ilość kontaktów zagranicznych, które zdobywamy poprzez networking, wymiana doświadczeń z innymi rynkami – tego nie da się wycenić.
Jesteśmy obecni także na wydarzeniach branżowych w Polsce – w Strefie ZAiKSu rozmawiamy z twórcami lub fanami muzyki. Pojawiały się pytania o to jak ZAiKS wspiera twórców. Odpowiadaliśmy na te i inne pytania, dzieląc się zdobytą wiedzą.
Zobacz jak było: