Krynica Zdrój

DPT in Krynica-Zdrój
DPT in Krynica-Zdrój

Pięknie położona w Beskidzie Sądeckim Krynica Zdrój –zwana perłą polskich uzdrowisk – jest niezwykle bogata w wody mineralne. Mieszczą się tu liczne sanatoria z szeroką bazą leczniczą, wypoczynkową i wellness – można w nich wykupić zabiegi lecznicze, kuracje wody pitnej, zabiegi pielęgnacyjne itp. W wielu obiektach są ogólnodostępne baseny i strefy odnowy biologicznej. Miasteczko oferuje gościom także inne atrakcje z Muzeum Nikifora Krynickiego na czele. Po okolicy wiodą szlaki piesze i rowerowe, w pobliżu są stacje narciarskie i punkty widokowe, na które można dotrzeć kolejkami linowymi.

Budynek DPT położony jest w spokojnej części miasta, nieopodal lasu. Dysponuje 18 pokojami (9 dwuosobowych i 9 jednoosobowych). Wszystkie mają łazienki i dostęp do internetu. W budynku jest także sauna, sala do ćwiczeń, narciarnia, wypożyczalnia rowerów i pianino cyfrowe.

Jak dojechać

Z Warszawy do Krakowa najlepiej wybrać się pociągiem. Spod dworca Kraków Główny kursuje (6 razy dziennie) bezpośredni autobus do Krynicy Zdroju. Z krynickiego dworca przy ulicy Ebersa do DPT jest ok. 2,5 km, najwygodniej więc skorzystać z taksówki. Można też wysiąść na wcześniejszym przystanku „Hawana” przy ul. Piłsudskiego (w centrum Krynicy), wówczas dystans do DPT wynosi 0,5 km.

Od czwartku do niedzieli kursują także bezpośrednie autobusy Warszawa – Krynica – Warszawa.

Szczegółowe informacje o DPT i rezerwacja miejsc:

dpt@zaiks.org.pl 

(22) 827 58 75

Bliższe informacje o warunkach pobytu w Krynicy:

DPT Krynica

33-380 Krynica-Zdrój, ul. Jastrzębia 1

dpt.krynica@zaiks.org.pl

(18) 471 26 04