Dziennikarz radiowy, operator dźwięku, ekspert dubbingu, członek sekcji D naszego Stowarzyszenia od 1972 roku. Zmarł w wieku 94 lat.
Harcerz Szarych Szeregów, w czasie II wojny światowej walczył jako żołnierz Armii Krajowej. Po studiach na Wydziale Dziennikarstwa UW rozpoczął w 1950 roku pracę w Polskim Radiu, dla którego przygotowywał reportaże literackie, a także cotygodniowe programy popularyzujące polską piosenkę w radiowych kanałach (m.in. „Studio Rytm” w Trójce). Jego dorobek obejmuje kilka tysięcy autorskich audycji, jak i kilkaset wyreżyserowanych przez niego słuchowisk, które przyniosły mu nagrody w krajowych konkursach i na międzynarodowych festiwalach, takich jak Prix Japan czy Pro Musica. Sam był inicjatorem nagrody Pro Media Artis, przyznawanej za osiągnięcia w twórczości radiowej przez ZASP, gdzie zasiadał wiele lat w Radzie Programowej i przewodniczył działaniom Sekcji Radia, Telewizji i Filmu. Nagrania rozmów z ludźmi kultury, dokonywane w studiu ZASP-u, przekazane zostały do Instytutu Teatralnego w Warszawie.
Jako reżyser dubbingowy Pietrzykowski odpowiadał za tak popularne w Polsce tytuły jak Flinstonowie, Conan – łowca przygód czy odcinkach serialu Wallace i Gromit.
Odznaczony m.in. Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, Medalem 100-lecia ZASP i Złotym Krzyżem Zasługi.