ECM Warsaw Festival 2022

23.11.2022 - 26.11.2022, Warszawa, festiwal
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Od 23 do 26 listopada w gmachu Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie odbędzie się trzecia edycja ECM Warsaw Festival.

Koncert otwarcia to okazja do wysłuchania duetu niemieckiej wiolonczelistki Anji Lechner oraz francuskiego pianisty François Couturiera, którzy zaprezentują muzykę z albumu „Lontano”. Drugi dzień to premiera koncertowa debiutanckiego albumu „Last Decade” kwartetu Benjamina Lacknera. Pianista zagra z gwiazdorskim składem: Matthieu Chazarenc — perkusja, Ralph Alessi — trąbka i Phil Donkin — bas. Trzeci dzień to hołd dla polskiej pianistyki: solowy koncert zagra Dominik Wania, który zaprezentuje repertuar z płyty „Lonely Shadows”. To pierwszy w historii solowy album polskiego muzyka, wydany przez ECM.

Na finał 26 listopada usłyszymy trio Gard Nilssen Acoustic Unity i będzie to warszawska premiera jego debiutu w ECM Records „Elastic Wave”.

Studenci UMFC będą mieli okazję spotkać się z artystami ECM w ramach prowadzonego przez UMFC programu „Reach the Stars!”, kursów mistrzowskich z muzykami reprezentującymi najwyższy poziom.

ZAiKS jest partnerem festiwalu.

Bilety: https://www.bilety24.pl/cms/EMC-WARSAW-FESTIVAL

Więcej informacji: https://www.facebook.com/ECMWarsawFestival


#Sprzyjamy wyobraźni
#ZAiKS dla kultury
#ECM