Stodoła Kultury i Sztuki 2021

27.07.2021
Materiały prasowe
Materiały prasowe

29 lipca 2021 roku startuje czterodniowy cykl wydarzeń kulturalnych – teatralnych, muzycznych, filmowych, plastycznych – w Łążku Garncarskim w na Lubelszczyźnie. W ramach Stodoły Kultury i Sztuki mieszkańcy wsi i okolicznych miejscowości będą mogli wziąć udział w różnorodnych przedsięwzięciach artystycznych.

Artyści z Warszawy, Krakowa, Poznania na czele z Modestem Rucińskim, aktorem teatralnym i filmowym, na co dzień związanym z Teatrem Dramatycznym w Warszawie zapraszają do spotkania z kulturą i sztuką z bardzo bliska. Stodoła Kultury i Sztuki 2021 to trzecia edycja interdyscyplinarnego wydarzenia kulturalnego, które w latach 2019 i 2020 cieszyło się olbrzymią popularnością wśród odbiorców i trwale zapisało się w świadomości mieszkańców regionu. Podstawową ideą jest oswajanie odbiorców ze sztuką, przybliżanie świata twórców kultury, integracja społeczna i prezentowanie znajomej przestrzeni wiejskiej jako pola działań twórczych.

„Ekipa Stodoły Kultury i Sztuki oraz mieszkańcy wsi wraz uczestnikami naszego wydarzenia poprzez współpracę w przygotowaniach, twórcze spotkania podczas warsztatów, rozmowy po wydarzeniach, spędzony razem czas przyczyniają się do tworzenia zjawiska, które śmiało określić można mianem wspólnoty. Z każdym rokiem przybywa chętnych do współtworzenia i uczestnictwa w projekcie. Coraz więcej artystów chce dzielić się swoją pasją i coraz więcej jest osób, które chcą z tych pasji czerpać i rozwijać się. Chcemy tę wspólnotowość utrzymać i dążyć do jej powiększania i cementowania. Tworzy ona przestrzeń do rozwoju, odważniejszych poszukiwań w tworzeniu sztuki, do jej rozumienia i interpretowania, a przede wszystkim, do prezentowania jej innym bez obaw o niekonstruktywną ocenę” – wyjaśnia Modest Ruciński.

W tegorocznym programie Stodoły Kultury i Sztuki są m.in.: spektakl Oświadczyny Antona Czechowa w reżyserii Małgorzaty Głuchowskiej, stand-up Mariusza Kędzierskiego, koncert pianistyczny, pokaz filmu 25 lat niewinności. Historia Tomka Komedy w reżyserii Jana Holoubka, a także różnorodne warsztaty, wystawy i plener malarski.

Stodoła Kultury i Sztuki potrwa do 1 sierpnia. ZAiKS jest partnerem imprezy.

Więcej: www.facebook.com/SKiS2021

 

#ZAiKS dla kultury
#sprzyjamywyobraźni
#Stodoła Kultury i Sztuki