Przez 42 lata dyrektor generalny ZAiKS-u.
Urodził się 29 stycznia 1929 roku w Mławie. Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. 1 maja 1969 roku rozpoczął pracę w ZAiKS-ie na stanowisku dyrektora generalnego. Nowego dyrektora generalnego w tajniki funkcjonowania ZAiKS-u wprowadzał Ryszard Rokicki, zastępca dyrektora generalnego. Wieloletnie doświadczenie w pracy w administracji państwowej i wykształcenie prawnicze, talent organizatorski i instynkt negocjacyjny były od początku wielkimi atutami dyrektora w zmaganiach o rangę praw autorów. Do 1989 roku ZAiKS poddawany był naciskom politycznym w kierunku upaństwowienia. Niezależne organizacyjnie i finansowo stowarzyszenie jako jedyne w bloku państw socjalistycznych było solą w oku partyjnych ideologów.
Dzięki jego staraniom ZAiKS nie został w latach 70. upaństwowiony, a po 1989 roku w niełatwych warunkach przemian gospodarczych i ustrojowych ZAiKS potrafił skutecznie zabezpieczyć interesy twórców.
W okresie dyrektorowania Witolda Kołodziejskiego udało się po długich staraniach uzyskać prawo własności Domu pod Królami – siedziby Stowarzyszenia – przy ul. Hipotecznej 2. Budynek zniszczony podczas powstania warszawskiego został odbudowany wysiłkiem twórców i dzięki finansowemu wsparciu zagranicznych organizacji ochrony praw autorskich.
Witold Kołodziejski zakończył swoją dyrektorską misję 31 sierpnia 2011 roku. Odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Laureat Nagrody 100-lecia ZAiKS-u w 2018 roku. Od 2014 roku członek honorowy.