Idea

„TekstMisja” – rusza druga edycja!

 

„Piosenka to wiersz o przedłużonym działaniu”, powiedział Andrzej Poniedzielski, znakomity autor tekstów. Ale żeby napisać dobry tekst, trzeba poznać tę niezwykłą tajemnicę właściwego układania słów. I właśnie dlatego powstała „TekstMisja” – warsztaty pisarskie, których nadrzędnym celem jest wykształcenie nowego pokolenia polskich zawodowych tekściarzy.

 

Pierwsza edycja „TekstMisji” za nami. Warsztaty okazały się ogromnym sukcesem. Jak mówi Wojciech Byrski, autor tekstów, kompozytor i pomysłodawca warsztatów „Efekt wspólnych prac przerósł nasze oczekiwania. Uczestnicy, korzystając z naszej wiedzy i umiejętności, poradzili sobie z najtrudniejszymi zadaniami pisarskimi, tworząc do materiałów przygotowanych przez gwiazdy polskiej piosenki specjalnie z myślą o młodych adeptach sztuki”. I dodaje: „Wszyscy uczestnicy to młodzi, rokujący artyści sztuki tekściarskiej, obdarzeni potencjałem twórczym, posiadający ciekawy dorobek i uniwersalne, humanistyczne umiejętności, niezbędne przy pisaniu dobrych tekstów. Znakomicie się to wpisało w cel warsztatów, którym jest długoterminowa inwestycja pokoleniowa w polskie tekściarstwo”.

 

Czas więc na drugą edycję. Od 24 do 29 kwietnia 2022 młodzi, pełni twórczej pasji autorzy tekstów, będą mieli kolejną szansę udoskonalić swój pisarski warsztat pod okiem doświadczonych i profesjonalnych autorów tekstów. 

 

W warsztatach mogą wziąć udział autorzy tekstów piosenek, amatorzy i profesjonaliści, w wieku od 19 – 35 lat, legitymujący się własnym, samodzielnym dorobkiem twórczym. Pozostałe kryteria naboru można znaleźć w regulaminie konkursu.

 

Czekamy na zgłoszenia. „TekstMisja” to przedsięwzięcie nowatorskie, nie realizowane dotąd w przestrzeni publicznej. Zdobyta podczas warsztatów wiedza jest nie do pozyskania z żadnych dostępnych źródeł. Stowarzyszenie Autorów ZAiKS jest pionierem takich działań, oferując młodym autorom tajniki rzemiosła.

  

Szukamy najzdolniejszych przedstawicieli młodego pokolenia tworzących teksty piosenek. Szukamy poetów piosenki! Jeśli więc piszesz i czujesz, że chcesz więcej wiedzy, której nie znajdziesz w żadnej książce, zgłoś się na warsztaty „TekstMisja”.

Powrót>