Piotr Szkudelski

22.08.2022
Fot. Archiwum ZAiKS-u
Fot. Archiwum ZAiKS-u

Perkusista Perfectu, z którym grał przez 40 lat, łącząc wszystkie składy i współtworząc wszystkie albumy studyjne grupy. Miał 66 lat. Członkiem sekcji B naszego Stowarzyszenia był od roku 1996.

Zaczynał w latach 70., do 1974 roku grał w warszawskim klubie Medyk z Wojciechem Waglewskim, Winicjuszem Chróstem, Zbigniewem Hołdysem, Ryszardem Sygitowiczem i wieloma innymi. Przed dołączeniem do Perfectu w 1979 roku był członkiem zespołów Dzikie Dziecko (grał w nim z Hołdysem), Emigranci, Plugawy Anonim, Jajco i Giganci.

Był jednym z muzyków zaangażowanych w nagranie albumu „I-Ching”, dwupłytowego wydawnictwa z udziałem członków Perfectu, Porter Band, TSA, grupy Osjan, Krzaka, Maanamu i Breakoutu. W latach 1985-88 grał z zespołem Martyny Jakubowicz; współpracował również z grupą VOX, Haliną Frąckowiak, Zdzisławą Sośnicką, Danutą Błażejczyk, Zbigniewem Wodeckim. Jako muzyk sesyjny brał udział w wielu sesjach nagraniowych dla radia. „Był rytmem serca Perfectu”, napisała o zmarłym Małgorzata Ostrowska, dawna solistka zespołu Lombard. Dla Grzegorza Markowskiego, wokalisty Perfectu, odejście Szkudelskiego „to jak utrata kogoś z rodziny”.

#pożegnania
#Piotr Szkudelski