Festiwal Polskiej Piosenki w Luboniu

7.10.2022 - 8.10.2022, Luboń, festiwal, konkurs
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Wyróżniony Nagrodą ZAiKS-u za popularyzację polskiej twórczości Festiwal Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza w Luboniu odbędzie w tym roku 7 i 8 października.

Obecnej edycji przyświeca hasło „Chodź, pomaluj mój świat…”, a uczestnicy konkursu zaprezentują się w piosenkach, do których teksty napisał Marek Dutkiewicz – bohater tegorocznej imprezy. Do udziału w części konkursowej festiwalu zakwalifikowało się trzynaścioro wykonawców z całej Polski. O nagrodę główną w wysokości 5000 zł powalczą:

Julia Bejma

Julia Galin

Magdalena Lasota

Marta Łyda

Katarzyna Milewska

Julia Mróz

Dorota Nawrocka

Dorota Sacewicz

Dajana Sipa

Zuzanna Suliga

Michał Steciak

Anna Wardęska

Władysław Węgorek

Wykonawcom akompaniować będzie zespół pod batutą Macieja Szymańskiego, aranżera i dyrektora muzycznego festiwalu. Występy oceniać będzie jury w składzie: Mietek Jurecki – Przewodniczący, Marek Dutkiewicz, Kasia Rościńska, Rafał Sekulak i Magdalena Dolska Domek.

Nie zabraknie również koncertów gwiazd. W piątek usłyszymy recital Osiecka, Przybora Ale Jazz w wykonaniu Joanny Dark, a w sobotę Kuba Badach zaprezentuje projekt Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny.

ZAiKS jest partnerem festiwalu. Informacja o wejściówkach i biletach w festiwalowych mediach społecznościowych i na www.festiwal.lubon.pl

 

 

  

#Sprzyjamy wyobraźni
#ZAiKS dla kultury
#Festiwal Polskiej Piosenki w Luboniu
#Marek Dutkiewicz
#Mietek Jurecki
#Joanna Dark