Finał konkursu „Art & Violence”

1.04.2022 17:30, Kraków, koncert
Materiały prasowe
Materiały prasowe

1 kwietnia o 19.30 w krakowskiej Willi Decjusza odbędzie się finałowy koncert drugiej edycji międzynarodowego konkursu kompozytorskiego „Art & Violence”, którego partnerem jest ZAiKS.

W programie koncertu znajdą się prawykonania – w interpretacji zespołu Spółdzielnia Muzyczna Contemporary Ensemble – kompozycji Olgierda Juzala-Deprati (Ci-sza na saksofon sopranowy, perkusję i fortepian, I nagroda) oraz Tomasza Szczepanika (Inquietudine na flet altowy, perkusję i fortepian, II nagroda), laureatów tegorocznej edycji konkursu, a także utwory m.in. Georgesa Asperghisa.

Zadaniem uczestników tegorocznego konkursu było skomponowanie oryginalnego utworu na trio w składzie: fortepian, perkusja i instrument dęty, nawiązującego w swej idei do związków sztuki z wszelkimi formami przemocy.

Jury w składzie: prof. Marcel Chyrzyński (przewodniczący), prof. Wojciech Ziemowit Zych i prof. Maciej Jabłoński dokonało oceny 27 partytur, nadesłanych z Polski, Brazylii, Chin, Irlandii, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Szwecji i Wielkiej Brytanii i – poza przyznaniem dwóch nagród – wyróżniło spośród nich kompozycję (IN)vasion autorstwa Marcilia Onofre z Brazylii.

WSTĘP WOLNY

Więcej na https://willadecjusza.pl/aktualnosci/koncert-art-violence#Sprzyjamy wyobraźni
#ZAiKS dla kultury
#Art and violence