Duo van Vliet

14.05.2022, Wrocław, koncert
Materiały prasowe
Materiały prasowe

14 maja w Sali Kameralnej Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu usłyszymy Duo van Vliet. Projekt jest częścią Galerii Dźwięków – wydarzenia specjalnego festiwalu Musica Polonica Nova.

Duo van Vliet, założone przez Rafała Łuca i Iana Andersona, nosi nazwisko nieprzewidywalnego twórcy awangardowego rocka Captaina Beefhearta. W swoistym hołdzie jego pamięci muzycy stale poszerzają możliwości twórcze rzadko spotykanego, ale frapującego zestawienia, jakim jest współpraca akordeonu i altówki. Duo realizuje ten cel, m.in. zamawiając jak najwięcej utworów na swój skład. Podczas recitalu prawykonane zostaną aż dwie kompozycje. Utwór …Hey, hey – Fairy’s Play (albo zabawy duszka) Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil należy do autorskiego cyklu Madrygały. Wedle jego zasady klucz do kompozycji stanowi jej tytuł. Artur Kroschel w komentarzu na temat Invisible jest równie tajemniczy: „Wielu rzeczy małych i wielkich nie widzę. Jaka jest choć jedna rzecz, której nie mogę zobaczyć?” Przeciwwagą będzie USŁUGA Rafała Zapały, w której pojawiają się konkretne, audio-wizualno-performatywne komentarze na temat położenia artysty-muzyka w późnokapitalistycznym społeczeństwie.

Liczba miejsc na projekty zaplanowane w salach i pomieszczeniach NFM jest ograniczona. Bezpłatne wejściówki wydawane będą bezpośrednio przed wydarzeniem, przy wejściu do sali. Wcześniejsza rezerwacja wejściówek nie jest możliwa. 

ZAiKS jest partnerem wydarzenia. Więcej na https://www.nfm.wroclaw.pl/component/nfmcalendar/event/9164

#Sprzyjamy wyobraźni
#ZAiKS dla kultury