Druga edycja AURORY

24.02.2022
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Teatr Polski w Bydgoszczy otwiera nabór tekstów do AURORY. Nagrody Dramaturgicznej Miasta Bydgoszczy 2022, której partnerem jest ZAiKS.
Na teksty dramatyczne w języku polskim, rosyjskim bądź angielskim organizatorzy czekają do 15 kwietnia 2022 roku.
 
Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy Autorów i Autorki z następujących krajów: Polska, Rosja, Ukraina, Białoruś, Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Gruzja, Armenia, Węgry, Czechy, Słowacja, Albania, Chorwacja, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Mołdawia, Rumunia, Macedonia, Słowenia, Bułgaria, Czarnogóra, Kosowo, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Uzbekistan, Azerbejdżan, Turkmenistan.
 
W pierwszym etapie konkursu trzyosobowe jury w składzie Davit Gabunia (uznany pisarz i dramatopisarz gruziński), Julia Holewińska (dramatopisarka polska, wicedyrektorka Teatru Polskiego w Bydgoszczy) i Agnieszka Lubomira Piotrowska (tłumaczka dramatów z języka rosyjskiego, członkini Zarządu sekcji C Stowarzyszenia Autorów ZAiKS) wybierze pięć finałowych tekstów, które zostaną zaprezentowane w formie szkiców scenicznych w trakcie Festiwalu Prapremier. Pięcioosobowa Kapituła wybierze zwycięski tekst i przyzna AURORĘ - Nagrodę Dramaturgiczną Miasta Bydgoszczy w wysokości 50 000 zł.
Do konkursu w pierwszej edycji konkursu w 2021 roku zgłoszonych zostało 288 tekstów. Dodatkowe nagrody dla finalistów przyznało Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. AURORĘ. Nagrodę Dramaturgiczną Miasta Bydgoszczy otrzymał Białorusin Mikita Ilyinchyk za sztukę Dark Room.
 
Zgłoszenie wraz z utworem spełniającym warunki określone w regulaminie należy nadesłać na adres aurora@teatrpolski.pl  do 15 kwietnia do godziny 23.59 czasu polskiego.
 
 Regulamin konkursu, karta zgłoszeniowa oraz informacje w języku polskim, angielskim i rosyjskim dostępne są na stronie www.auroraaward.pl .

 

 

#teatr
#wydarzenie
#Sprzyjamy wyobraźni
#Aurora