Fotografie Janusza Foglera w Szczecinie

2.12.2022 - 15.01.2023, Szczecin, wystawa
Fotografia Janusza Foglera
Fotografia Janusza Foglera

2 grudnia o godzinie 18.00 w Filharmonii w Szczecinie odbędzie wernisaż wystawy Janusza Foglera „Powrót do ogrodu”.

„Fotograficzne obrazy, studium koloru, wchodzenie w głąb prześwietlonej barwy. Zdjęcia kwiatów oglądanych w różnych porach dnia, w różnym świetle, pod różnym kątem, nieostre -tworzące kolorystyczne odkrycia, nad którymi fotograf, inaczej niż malarz, nie ma pełnej kontroli. Nie wie, jaką barwę uzyska, odkrywa ją za pośrednictwem uważnej obserwacji rejestrowanej przez aparat.
 
Najnowsze fotografie Janusza Foglera, podobnie jak ogród, w którym powstały, pozostają poza czasem, poza aktualnością. Stanowią materializację stanu kontemplacji, wyraz fascynacji fenomenem widzenia i stale ponawianym pytaniem: dlaczego tak to widzimy, i co wynika z inspiracji tak widzianą, zapośredniczoną przez kamerę, materią?” – pisze o wystawie Zofia Jabłonowska-Ratajska

Janusz Fogler – fotograf, wydawca, dziennikarz, profesor sztuk plastycznych. Autor wielokrotnie nagradzanych książek i albumów fotograficznych. Jego zdjęcia były publikowane w kraju i za granicą, a także prezentowane na wielu wystawach. Był współzałożycielem i wykładowcą Wyższej Szkoły Sztuk Wizualnych i Nowych Mediów w Warszawie oraz współtwórcą i dziekanem Wydziału Sztuki Mediów i Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od czerwca 2022 jest Przewodniczącym Rady Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Wystawę będzie można oglądać do 15 stycznia 2023 roku.

 

#Sprzyjamy wyobraźni
#ZAiKS dla kultury
#Janusz Fogler
#Powrót do ogrodu