Fryderyk Festiwal 2022

8.04.2022
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Pod koniec kwietnia Szczecin będzie gospodarzem Fryderyk Festiwal 2022.

Gala Muzyki Poważnej i koncert z udziałem najwybitniejszych polskich solistów i zespołów odbędzie się 22 kwietnia w Operze na Zamku. Uroczysta ceremonia wręczenia Fryderyków w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu zostanie zorganizowana tydzień później, 29 kwietnia w Netto Arenie, a gośćmi wieczoru będą artyści nominowani do tegorocznej edycji nagród.

(Więcej o nominacjach: https://zaiks.org.pl/artykuly/2022/marzec/nominacje-do-fryderykow-2022-muzyka-powazna oraz https://zaiks.org.pl/artykuly/2022/marzec/nominacje-do-fryderykow-2022-rozrywka-i-jazz)

W piątek 29 kwietnia ceremonii ogłoszenia laureatów tegorocznych Fryderyków w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej towarzyszyć będzie wyjątkowe widowisko z udziałem między innymi nominowanej aż w ośmiu kategoriach (w tym Album Roku Pop) Darii Zawiałow, debiutującej w ubiegłym roku i mającej na koncie cztery nominacje (w tym do nagrody Fonograficzny Debiut Roku) Kaśki Sochackiej i wyróżnionej dwiema nominacjami (w tym do nagrody Artystka Roku) Mery Spolsky.

Na szczecińskiej scenie zobaczymy także Katarzynę Nosowską z grupą przyjaciół, czyli zespołem Anieli. Monika Brodka (nominowana m.in. w kategorii Album Roku Indie Pop) zagra z Tymkiem, WaluśKraksaKryzys wystąpi z Organkiem (wspólnie powalczą o statuetkę w kategorii Album Roku Rock/Metal), Rosalie. zaśpiewa u boku Króla (nominowanego m.in. w kategorii Album Roku Indie Pop), Natalię Szroeder usłyszymy w utworze z Vito Bambino (wyróżnionym nominacją wraz z innymi wykonawcami w kategorii Utwór Roku), a młoda przedstawicielka hip-hopu Young Leosia (nominowana m.in. w kategorii Artystka Roku) wystąpi z Malikiem Montaną. Na scenie pojawi się także zespół T. Love oraz duet Kwiat Jabłoni (który ma na koncie dwie nominacje).

Nie zabraknie nominowanej w czterech kategoriach (w tym za Utwór Roku) grupy Muchy i legendy punk rocka – grupy Dezerter (powalczą o statuetkę Fryderyka w kategorii Album Roku Rock/Metal). Galę uświetnią także solowe męskie wykonania reprezentantów różnych gatunków muzycznych. Usłyszymy między innymi przedstawiciela młodego hip-hopu, czyli Szczyla (wyróżnionego nominacją między innymi w kategorii Album Roku Hip-Hop) oraz nominowanego za utwór roku Mroza.  Nie zabraknie także lokalnego akcentu – występu szczecińskiego saksofonisty jazzowego Sylwestra Ostrowskiego.

 Do sprzedaży trafiła właśnie pierwsza pula biletów na Galę. Szczegółowe informacje dostępne są na: https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/fryderyk/

Więcej bieżących informacji na wydarzeniu FB:  https://www.facebook.com/FryderykFestiwal

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS jest partnerem Fryderyków.

 

 

#Fryderyki 2022
#Sprzyjamy wyobraźni
#ZAiKS dla kultury