Bażantarnia 2022

29.06.2022
Materiały prasowe
Materiały prasowe

3 lipca rusza w Elblągu XXV Letni Salon Muzyczny Bażantarnia 2022. W lipcu i sierpniu zaplanowano dziewięć wydarzeń artystycznych.

Sezon rozpocznie się koncertem „Ad Libitum” w wykonaniu Akordeono mégeju orkestras Ad Libitum (Orkiestra Akordeonowa) ze Szkoły Sztuk Pięknych w Rudaminie (Litwa) pod dyrekcją Bogdana Voicinovica. Intrygująco zapowiada się też kolejny koncert – na dwie marimby – „Muzyczne ogrody Dalbergii” w wykonaniu Dalbergia Duo (Anna Rutkowska i Julianna Siedler-Smuga).

Pierwsza „scena przy stoliku”, to Karol Sławomira Mrożka z udziałem Mikołaja Ostrowskiego, Jerzego Przewłockiego i Dariusza Siastacza. Kolejne spotkanie, to koncert zatytułowany „Leśne nuty”. W pierwszej części wystąpi poznański zespół Babrzysko, w drugiej Orkiestra Dęta OSP w Zielonce Pasłęckiej (kapelmistrz Adrian Bracki). A w ostatnim lipcowym koncercie zatytułowanym „Alleluia” wystąpi Amerykański Chór Mennonitow The Hope Singers.

Sierpniowe niedziele upłyną pod znakiem elbląskich aktorów. „Scena przy stoliku” zaprosi na spektakl Nocny portier i kobieta finalna pióra Anny Burzyńskiej w interpretacji Kariny Węgiełek i Artura Hauke. „Zaraz świt” to koncert Krzysztofa Żabki, któremu towarzyszyć będą Mikołaj Ostrowski, Ewelina Bemnarek i Natalia Krystowska. W finale ponownie Sławomir Mrożek i Na pełnym morzu.

Wszystkie wydarzenia rozpoczynają się o godzinie 17.00 w muszli koncertowej w Bażantarni, wstęp wolny.

ZAiKS jest partnerem Bażantarni 2022.

#Sprzyjamy wyobraźni
#ZAiKS dla kultury
#Bażantarnia 2022