Herbertiada wrześniowa

16.09.2021 - 17.09.2021, Kołobrzeg, festiwal
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Rozpoczęła się druga odsłona 22. edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta „Herbertiada” w Regionalnym Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu.  

Tradycyjnie to czas dla młodych licealistów, którzy przystąpią do rywalizacji
w konkursie recytatorskim. Już w czwartek, 16 września, mogli oni wziąć udział w warsztatach recytatorskich w Ognisku Pracy Pozaszkolnej, które poprowadziła aktorka Agata Piotrowska-Mastalerz.

17 września o godz. 10.00, w małej sali teatralnej Regionalnego Centrum Kultury im. Z. Herberta rozpoczął się konkurs recytatorski, którego laureatów poznamy o 17.00.

Ostatnim akcentem imprezy, której partnerem jest ZAiKS będzie emisja spektaklu Trzy rozmowy z Panem Herbertem w reżyserii Witolda Kopcia z muzyką Rafała Rozmusa i scenografią Katarzyny Krygier-Durakiewicz. Akcja spektaklu rozgrywa się w trzech przestrzeniach czasowych: w dwóch przełomowych chwilach w powojennej historii Polski (lata 1970 i 1981), a także w roku 1998 – roku śmierci Zbigniewa Herberta 1998. W postać poety wcielił się Witold Kopeć – aktor Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Oficjalna strona Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta: www.herbertiada.pl

#ZAiKS dla kultury
#sprzyjamywyobraźni