Domówka u Mietka Wajnberga

5.09.2021, Warszawa, wydarzenie
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Na spotkania z kompozytorem zapraszają Sfera Harmonii oraz Instytut Mieczysława Wajnberga, a ZAiKS jest partnerem wydarzenia.

Impreza rozpocznie się5 września o 18.00 pod kamienicą przy Żelaznej 66, gdzie w 1919 roku Mietek przyszedł na świat. Domówka rozpocznie się wernisażem prac fotografki Agnieszki Stępki, zwyciężczyni organizowanego przez fundację Sfera Harmonii konkursu na rezydencję artystyczną. Artystka zaprezentuje 12 fotografii ukazujących obecny stan kamienicy, ale także ślady jej dawnej urody i świetności.

Następnie odbędzie się domowy koncert kameralny w wykonaniu Roksany Kwaśnikowskiej, Rafała Kwiatkowskiego i Marka Brachy. Zabrzmią utwory Mietka Wajnberga oraz jego kolegów z Konserwatorium Warszawskiego, m.in. Andrzeja Panufnika, Witolda Lutosławskiego i Ryszarda Sielickiego.

Potem organizatorzy zapraszają na położoną nieopodal ulicę Wajnberga, przy której znajduje się Kino Czary, gdzie odbędzie się pokaz filmu Z. Ziembińskiego Fredek uszczęśliwia świat z 1936 roku – w kilku scenach można zobaczyć siedemnastoletniego Mietka grającego na fortepianie.

Podczas „Domówki” odbędzie się premiera papierowej wersji Spacerownika Mieczysława Wajnberga – o godz. 17:00 będzie można wspólnie z Agnieszką Kuś przejść jego trasę, która zakończy się właśnie przy Żelaznej.

Więcej na https://www.facebook.com/instytutwajnberga

 

 

#ZAiKS dla kultury
#sprzyjamywyobraźni
#Mieczysław Wajnberg