III Festiwal ClassiX

19.08.2021
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Trzecia edycja Festiwalu ClassiX odbędzie się w trzech zakątkach Polski – na brodnickim Przedzamczu, w Korbielowie na łące przy Cafe Siena oraz w łańcuckim Parku Angielskim. Koncerty będą transmitowane za pośrednictwem FB, You Tube i lokalnych telewizji. Program festiwalu obejmuje cztery koncerty, a także kino plenerowe z muzyką na żywo.

Zaproszenie do udziału w Festiwalu przyjęli wybitni artyści, nie tylko polscy. Węgierski hammondzista Bence Vas, perkusista Kacper Majewski, kolektyw Mata Kwiatkowskiego DISKOPOLIS, żywiołowa orkiestra bałkańsko-klezmerska BUM BUM ORKeSTAR.

Muzyczna podróż festiwalowa przez Polskę rozpoczyna się 21.08. o godz. 19.00 na brodnickim Przedzamczu. Festiwal inauguruje koncert jazzowy VAS|Majewski Duo – kolektyw węgierskiego hammondzisty jazzowego i jednego z najlepszych polskich perkusistów młodego pokolenia. Po wielkiej jazzowej uczcie na scenę z przytupem wkroczy zespół BUM BUM ORKeSTAR, by porwać publiczność żywiołową muzyką bałkańsko-klezmerską.

Tydzień później, 28.08. o godz. 21 na malowniczej łące przy Cafe Siena w Korbielowie, zapraszamy na kino plenerowe z muzyką na żywo. Kolektyw Mata Kwiatkowskiego – DISKOPOLIS – przygotował niezwykłe widowisko muzyczno-filmowe: nieme kino z Charlie Chaplinem w roli głównej, któremu towarzyszyć będą wiolonczela, skrzypce, wokal i elektronika.

Natomiast jesienią 2021 zapraszamy do Łańcuta – do Parku Angielskiego przy MDK – na kolejny koncert bombowej orkiestry BUM BUM ORKeSTAR. Koncert wpisuje się w oficjalne obchody Roku Muzyki w Łańcucie.

ZAiKS jest partnerem festiwalu.
Więcej na https://www.facebook.com/festiwalclassix/

 

#ZAiKS dla kultury
#sprzyjamywyobraźni
#ClassiX