Drawski Festiwal Teatrów Ulicznych

4.08.2021
Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Miłośnicy teatru, sztuki cyrkowej i ulicy, a także teatralnych efektów specjalnych i fireshow na pewno nie mogą pominąć tego wydarzenia. Od 6 do 8 sierpnia odbywać się będzie PARK – Drawski Festiwal Teatrów Ulicznych. Uczestnicy kolejnej edycji festiwalu będą mogli obejrzeć aż 20 profesjonalnych spektakli, pokazów i przedstawień. Do Drawska Pomorskiego przyjedzie dziewięć teatrów: Teatr na Walizkach z Wrocławia, Teatr Maska z Krakowa, Teatr Małe Mi z Łodzi, Teatr Głowa Mała ze Szczecina, Teatr Tęcza ze Słupska, Teatr Scena 96 z Warszawy, Fundacja Sztukmistrze z Lublina, Teatr Snów z Gdańska i Teatr Klinika Lalek z Wolbmierza.

W programie festiwalu zaplanowanych jest wiele spektakli plenerowych dla dzieci i dla dorosłych. Nie zabraknie również wydarzeń towarzyszących, bez których festiwal nie mógłby się odbyć.

Wszystkie odbywać będą się w drawskim Parku Chopina. To tam zaplanowano kilka przestrzeni, w których będą się obywać spektakle. Te największe będzie można oglądać na scenie głównej.

Drawski Festiwal Teatrów Ulicznych rusza w piątek o godzinie 15.00. Zanim jednak wystąpią profesjonalni artyści będzie można zobaczyć dzieci, które w ostatnim czasie przygotowywały się w ramach projektu: Teatralne podróże: i te małe, i te duże.

Pełen program festiwalu można poznać na stronie internetowej drawskiego Ośrodka Kultury.

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS jest partnerem wydarzenia.

#Zaiks dla kultury
#teatr