Jubileusz DOSSIER

24.10.2021, Warszawa, jubileusz
Materiały prasowe
Materiały prasowe

24 października o godzinie 16.00 odbędzie się jubileusz 30-lecia DOSSIER Akademii Zarządzania Kulturą Marii Kujcys-Sołobodowskiej. Będzie to również okazja, by świętować dwudziestolecie powstania pierwszych w Polsce, autorskich Podyplomowych Studiów Menedżerskich dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury zorganizowanych na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego przy współudziale Marii Kujcys-Sołobodowskiej.

Przez dwie dekady studia otrzymały wiele prestiżowych rekomendacji i opinii, zarówno ze strony Ministerstwa Kultury, jak również licznych instytucji kultury, stowarzyszeń i organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi i prawami pokrewnymi. W programie studiów jest m.in. prawo autorskie i prawo kultury, prawa handlowe i podatkowe, teoria i metody organizacji, zarządzanie twórcze, zarządzanie personelem i konfliktem, finansowanie przedsięwzięć artystycznych i kulturalnych z funduszy polskich i zagranicznych, marketing (w tym reklama, promocja, public relations i sponsoring). Artyści są także szkoleni w zakresie uruchomienia działalności gospodarczej (założenia i prowadzenia własnej firmy: biura koncertowego, agencji aktorskiej, galerii sztuki, wydawnictwa itp.). (Więcej o studiach na www.animatorzykultury.edu.pl i www.wz.uw.edu.pl).

Rocznicowe obchody – w szkole baletowej w Warszawie przy ulicy Moliera 4 –uświetni koncert Kwartetu Smyczkowego Fuerte, a następnie występ Danuty Stankiewicz.

Następnie odbędzie się gala baletowa z udziałem Any Kipshidze, solistki Polskiego Baletu Narodowego, Eduarda Bablidze-Sabeli, choreografa, tancerza, menedżera kultury i pedagoga – oraz uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie.

ZAiKS jest partnerem jubileuszu.

 

 

 

 

 

 

#ZAiKS dla kultury
#sprzyjamywyobraźni