Finał VI Piotrkowskiego Biennale Sztuki

22.10.2021 - 23.10.2021, Piotrków Trybunalski, wystawa, konkurs
Materiały prasowe
Materiały prasowe

22 października o 18:00 w Galerii ODA w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się wernisaż wystawy finałowej i ogłoszenie wyników konkursu VI Piotrkowskiego Biennale Sztuki.

Piotrkowskie Biennale Sztuki to ogólnopolski konkurs, którego celem jest przegląd i prezentacja współczesnych możliwości kreacji artystycznych w różnorodnych technikach, konfrontacja artystów posługujących się odmiennymi mediami, popularyzacja najciekawszych aktualnych zjawisk z obszaru sztuk wizualnych. Każda edycja biennale to pretekst do prezentacji postaw twórczych, będących odpowiedzią i sposobem interpretacji tematu stawianego przez organizatora. Ukierunkowanie biennale na autentyczne problemy filozoficzne to cecha wyróżniająca ten konkurs. Temat tegorocznego Biennale – „Powrót z gwiazd” – czerpie inspiracje z książki Stanisława Lema o tym samym tytule.  Przy kwalifikacji prac do części konkursowej jury zwracało uwagę na problematykę ideowo-filozoficzną zawartą w pracach, na jakość i innowacyjność formy artystycznej, otwartość na dialog ze współczesnością nie preferując żadnej z technik, szkół czy środowiska twórczego. Pozwoliło to zarówno na poznanie szerokiego spektrum sposobów interpretacji tematu, jak i wzajemnych relacji między malarstwem, grafiką, rzeźbą, fotografią, sztuką wideo czy instalacją.

JURY

Grzegorz Borkowski – przewodniczący; Katarzyna Józefowicz, Elżbieta Banecka, Krzysztof Jurecki Łukasz Głowacki, Andrzej Hoffman.

Na tegoroczny konkurs nadesłano 903 prace 467 autorów. Jury na podstawie zgłoszeń elektronicznych, zakwalifikowało do II etapu konkursu 68 prac 61 autorów.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi w piątek 22 października 2021 roku o godz. 18.00. podczas uroczystości otwarcia VI Piotrkowskiego Biennale Sztuki. Następnego dnia, w sobotę 23 października od godziny 11.00, odbędzie się panel dyskusyjny dotyczący biennale. Finałową wystawę można oglądać do 31 grudnia.

Więcej: https://biennalepiotrkow.pl

ZAiKS jest partnerem biennale.

#ZAiKS dla kultury
#sprzyjamywyobraźni