Czas – Ruch – Przestrzeń: finał biennale

1.10.2021 - 30.10.2021, Włocławek, wystawa
Materiały prasowe
Materiały prasowe

„Czas – ruch – przestrzeń” to temat II Ogólnopolskiego Biennale Rysunku skierowanego do artystów profesjonalnych oraz do studentów na studiach drugiego stopnia lub na IV–VI roku studiów uczelni artystycznych.

„Czas przemyśleć raz jeszcze wątek czasu, ruchu i przestrzeni, zinterpretować te pojęcia na nowo z uwagi na ich związek ze sztuką w przeszłości i skonfrontować je z problemami obecnych czasów – pisała Alicja Wieczorek z Fundacji Pinata, organizatora biennale. – Porównanie postaw artystów w tym kontekście pozostawi obraz charakterystycznego dla naszej epoki sposobu postrzegania. Na myśl nasuwa się łacińska sentencja Tempus fugit, aeternitas manet (czas ucieka, wieczność pozostaje)”.

Celem konkursu było wyłonienie najciekawszych prac odwołujących się do tematu przewodniego. Wystawa pokonkursowa z wybranymi pracami zostanie otwarta 1 października 2021 o godz. 18:00 w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku. Zostaną wtedy przedstawieni laureaci nagród i wyróżnień. Zostanie również wydana publikacja prezentująca dzieła artystów zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej.

Ekspozycję będzie można oglądać do 30 października. ZAiKS jest partnerem biennale.

#ZAiKS dla kultury
#sprzyjamywyobraźni