Art Forum Festival

1.10.2021 - 20.11.2021, Kraków, festiwal
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Od 1 października do 20 listopada 2021 roku w Krakowie odbędzie się Art Forum Festival, który jest nowym, interdyscyplinarnym projektem Fundacji Art Forum. W jego ramach odbędzie się szereg wydarzeń związanych z polską i europejską muzyką współczesną w trzech przenikających się kategoriach: kontekstów muzycznych, intermediów oraz prawykonań. Poważna muzyka współczesna powszechnie kojarzona jest z elitarnością, hermetycznością i trudnością w odbiorze. Festiwal ma na celu pokazanie jej innego oblicza poprzez wejście w dyskurs i dialog z słuchaczem na poziomie programowym i kontekstualnym. Wydarzenia odbędą się w Kościele Św. Marcina, Akademii Muzycznej w Krakowie, Hevre, Kościele OO. Augustianów pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej oraz Pałacu Sztuki.

Festiwal obejmie 9 wydarzeń: koncerty, performance, instalacje koncertowe oraz międzynarodową konferencję naukową. W ramach festiwalu odbędzie się również VIII Koncert Prawykonań Utworów Akordeonowych. Na festiwalu zaprezentują się artyści polscy i zagraniczni, m.in. kolektyw Werkbühne Leipzig (Niemcy), Stanislav Šurin (Słowacja), Claudio Jacomucci (Włochy),  Sirius Accordion Quintet, Alek Janicki, Maria Sławek, Marcin Zdunik (Polska). W ramach wydarzenia odbędą się prawykonania nowych utworów, m.in.: Petera Machajdíka (Słowacja), Tylera Versulisa (Kanada), Benjamina Baczewskiego i Macieja Zimki (Polska).

Projekt powstał z okazji 10-lecia działalności Fundacji Art Forum. Stowarzyszenie Autorów ZAiKS jest partnerem festiwalu.

 Szczegóły: https://www.facebook.com/fundacjaartforum, http://fundacjaartforum.pl

 

 

#ZAiKS dla kultury
#sprzyjamywyobraźni