Antyradio w klubie Stodoła

27.10.2021 - 3.11.2021, Warszawa, spotkanie
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Muzyczne spotkania Antyradia to cykl imprez, podczas których dyrektor muzyczny Antyradia Marcin Bąkiewicz rozmawia z polskimi muzykami rockowymi i prezentuje ich twórczość. Spotkania odbywają się w warszawskim klubie Stodoła.

Wstęp jest wolny, a partnerem cyklu jest ZAiKS.

Na pierwszy ogień idzie Dziwna Wiosna. Spotkanie z zespołem odbędzie się 27 października o godzinie 19.00.

Dziwna Wiosna to warszawskie trio grające brudne i piękne rockowe piosenki. Gitarzysta i wokalista Dawid Karpiuk, perkusista Łukasz Moskal (Brodka, Sister Wood i jeszcze pół Polski) i basista Wojtek Traczyk (Maria Peszek, Gaba Kulka i jeszcze sto pięćdziesiąt jazzowych składów, bo Wojtek najbardziej lubi jazz) zaczęli grać razem w 2018 roku jako Superhuman Like Brando. Nagrali jedną płytę, która była tak dobra, że nikt o niej nie usłyszał. Wiosną 2020 roku, kiedy pandemia zamknęła miliardy ludzi w domach i pogrzebała stary świat, postanowili zacząć od nowa. Tak powstała Dziwna Wiosna. Zaczęli od Niepewności, wydanej w sierpniu 2020 piosenki o miłości z walącym się światem w tle. Potem był jeszcze niepokojący Sen, przebojowe Stracone i Odejdź. Teraz Dziwna Wiosna startuje z debiutanckim albumem.

Skład zespołu

Dawid Karpiuk – wokal, gitara
Łukasz Moskal – perkusja
Wojtek Traczyk – bass

Materiały prasowe
Materiały prasowe

Natomiast 3 listopada o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie z zespołem Pull The Wire.

Pull The Wire jest obecny na polskiej scenie rockowej od 15. lat. Szerzej dał się poznać w 2012 roku po premierze teledysku do utworu Kapslami w niebo, który podbił internet i stał się nieoficjalnym hymnem ówczesnej akcji „Piwo pod chmurką”. Debiutancki album W Polsce jest ogień! oraz wygrana eliminacji do Przystanku Woodstock 2015 były ich przepustką na największą scenę festiwalową w Polsce. Zespół otarł się o nagrodę za najlepszy występ na Przystanku Woodstock, przegrywając niewielką liczbą głosów ze światowej sławy zespołem Decapitated. Ekipa z Żyrardowa ma na koncie setki występów na krajowej scenie klubowej, często pojawia się na rockowych festiwalach muzycznych (Czad Festiwal, koncerty juwenaliowe największych uczelni, Czochraj Bobra Fest, tegoroczny Jarocin Festiwal i CieszFanów), miała okazję występować też na Ukrainie i w Czechach. Ich ostatnia EP-ka Sztuka Przemijania spotkała się z bardzo dobrymi recenzjami w branżowej prasie muzycznej (m. in.w magazynie „Teraz Rock”), a promujący ją singiel Iluzja był nominowany do Przeboju Rocku Antyradia. Najnowsza płyta Pull The Wire zatytułowana Życie to western miała premierę 2 lipca 2021 roku.

Skład zespołu:

Paweł „Marszal” Marszałek – wokal, gitara, teksty

Adam „Micro” Marszałek – bas, chórki

Daniel „Koziar” Koźbiał ­– gitara, chórki

Marek Adamek – perkusja

Więcej na:

https://www.stodola.pl/koncerty/muzyczne-spotkania-antyradia-dziwna-wiosna-136008.html

https://www.stodola.pl/koncerty/muzyczne-spotkania-antyradia-pull-the-wire-136009.html

https://www.facebook.com/events/599287557881073

https://www.facebook.com/events/202553808621727

 

 

 

 

#ZAiKS dla kultury
#sprzyjamywyobraźni