9. Foto Art Festival w Bielsku-Białej

8.10.2021 - 24.10.2021, Bielsko-Biała, festiwal
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Foto Art Festival w Bielsku-Białej ukazuje różnorodność tematyczną i estetyczną fotografii. Wystawy obejmują dokument, pejzaż, portret, reportaż i eksperyment. Będzie fotografia tradycyjna i nowoczesne media cyfrowe. Indywidualne wystawy artystów fotografików – wybitnych twórców o światowej renomie z Europy, Ameryki, Azji.

Najważniejsze wydarzenia skoncentrują się podczas pierwszego festiwalowego weekendu (9–10 października). Podczas ceremonii otwarcia festiwalu w Teatrze Polskim zaprezentowane będą wybrane prace wszystkich artystów, a także sami artyści.

Uczestnicy festiwalu będą mogli spotkać autorów wystaw podczas słynnego już Maratonu Autorskiego, który tym razem odbędzie się realnie, a nie online, jak to miało miejsce w podczas ostatniego roku pandemii.

Jest też coś dla miłośników fotografii, którzy chcieliby zasięgnąć opinii na temat swoich prac, chcieliby je pokazać i poddać ocenie. Dla nich właśnie w ramach festiwalu odbywa się Trampolina, czyli spotkania z kuratorami, przedstawicielami prasy i instytucji z Polski i ze świata, które są szansą na zaprezentowanie prac recenzentom. Trampolina pomaga także w zdobyciu cennych wskazówek, jak działać na polu fotografii.

Wystawy potrwają od 8 do 24 października.

Więcej informacji na temat FotoArtFestivalu na stronie www.fotoartfestival.com

#FotoArtFestival
#fotografia