W jakich krajach pobieramy tantiemy

Mapa Zaiksu
Mapa Zaiksu

Mamy ponad 150 podpisanych umów o wzajemnej reprezentacji. Dzięki temu współpracujemy z takimi organizacjami, jak GEMA w Niemczech i BMI w Stanach Zjednoczonych. 

Pierwszą zagraniczną umowę ZAiKS podpisał z francuskim SACEM – 1 października 1926 roku. Kolejną umowę zawarliśmy z brytyjskim PRS – 31 stycznia 1927 roku. Przed II wojną światową nawiązaliśmy relacje trwające do dziś, między innymi z takimi związkami jak AKM (Austria), SGAE (Hiszpania), OSA (Czechy), STIM (Szwecja), TONO (Norwegia), KODA (Dania), TEOSTO (Finlandia), SIAE (Włochy), BUMA (Holandia), SADAIC (Argentyna) i ASCAP (Stany Zjednoczone).

Dzięki umowom o wzajemnej reprezentacji, zaangażowaniu w struktury CISAC i naszej obecności w globalnym systemie zarządzania prawami autorskimi, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS reprezentuje aktualnie ponad 4 miliony autorów zagranicznych, a w naszym zarządzie znajduje się obecnie 65 milionów utworów. Udział w sieci stowarzyszeń zrzeszonych w CISAC umożliwia nam inkasowanie wynagrodzeń autorskich dla twórców zagranicznych na terenie Polski i polskich za granicą. Jednocześnie utwory oddane pod ochronę do ZAiKS-u są wpisywane do bazy danych CISAC, dzięki czemu otrzymują natychmiastową ochronę również za granicą.

 

 

#ZAiKS na świecie
#Dla mediów
#współpraca międzynarodowa
#tantiemy zagranica
#international
#partnerzy ZAiKS-u na świecie