Kino w trampkach

10.05.2021
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Trwa Festiwal Filmowy Kino w Trampkach. Podczas rozpoczętej 19 kwietnia imprezy widzowie mogą zobaczyć 30 filmów krótkometrażowych z całego świata, a o nagrodach dla ich twórców zdecyduje jury dziecięce i młodzieżowe z Warszawy i Gdańska. 

Festiwal potrwa aż do 24 czerwca, by młodzi widzowie mogli bez pośpiechu zobaczyć wszystkie filmy.

Motywem przewodnim imprezy jest dżungla. Tym razem dżungla w rozumieniu miejsca zamieszkania. „Utkana z wysokich budynków, labiryntów ulic, chodników, betonu i szkła. Zachęcamy widzów do eksplorowania miast pod wieloma aspektami – mówi Agnieszka Drzewiecka – Protić, dyrektorka festiwalu. – Chcemy zachęcić do eksplorowania swojego miasta, odkrywania go na nowo, ale też do przyjrzenia się mu krytycznie. Niezwykle cieszy nas podejście i zaangażowanie w festiwal młodzieży i dzieci, którzy mimo zmęczenia panującą od ponad roku sytuacją nadal chcą brać czynny udział np. w składach jurorskich Kina w Trampkach, czy tworząc Młodzieżową Grupę Programową. To dowodzi głodu działania, jaki szczególnie teraz im doskwiera. Filmowe propozycje festiwalu to pozycje, które angażują młodego widza, pobudzają wyobraźnię, zachęcają do udziału w dyskusji o przedstawionych problemach i tematach, uczą krytycznego spojrzenia na otaczający świat, są ważne”.

Tegoroczne oglądanie krótkich historii to równocześnie trwające dwa wydarzenia festiwalowe: 9. edycja Kina w Trampkach w Warszawie i 3. edycja Kina w Trampkach w Gdańsku.

Więcej o festiwalu na www.kinowtrampkach.pl.

#Kino w trampkach
#film
#festiwal
#kino młodych