10. Forum Młodej Reżyserii

13.05.2021
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Dziś, 13 maja, rozpoczęło się w Krakowie 10. Forum Młodej Reżyserii. Wydarzenie, które potrwa do 17 maja stanowi platformę wymiany doświadczeń, metod kształcenia młodych reżyserów oraz ich promocję poprzez zaprezentowanie najciekawszych projektów teatralnych. W tym roku zaprezentowanych zostanie 13 spektakli konkursowych oraz 10 pokazów towarzyszących. Uczestnicy będą mieć również możliwość uczestniczenia w spotkaniach dyskusyjnych w ramach bloku pracowni dramaturgicznej.

Wśród projektów konkursowych będzie można zobaczyć m.in. trzy spektakle młodych reżyserów reprezentujących Akademię Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu: Miejskie Ziółka w reżyserii Nataszy Sołtanowicz, Dlaczego dziecko gotuje się w mamałydze? w reżyserii Marty Wiśniewskiej i nie-walentynki w reżyserii Ady Tabisz.

Cztery spektakle przedstawią reprezentanci Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie tj. PTAKI. Instrukcja w reżyserii Wojtka Rodaka, Marzyciele. Historia miejscami prawdziwa w reżyserii Małgorzaty Jakubowskiej, Cyrk w reżyserii Anny Obszańskiej, Orfeusz i Eurydyka // All about love no.1 w reżyserii Olgi Ciężkowskiej i Bezpieczne miejsce w reżyserii Tomasza Fryzła.

Na tegorocznym Forum nie zabrakło też młodych reżyserów z Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Swoje spektakle pokażą Sławomir Narloch – w jego reżyserii będzie można zobaczyć Bożą Krówkę, Jan Jeliński pokaże Nimfy 2.0, Agata Koszulińska pokaże swój spektakl Ludzie i nie- ludzie, a w reżyserii Ewy Galicy będzie można zobaczyć Apollo i Hiacynt Akt 1

Z uwagi na sytuację pandemiczną wydarzenie odbywa się w formule online na platformie PlayKrakow. Instrukcję logowania do platformy, jak również cały program wydarzenia, można znaleźć na stronie ast.krakow.pl w zakładce 10. Forum Młodej Reżyserii.

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS jest partnerem wydarzenia.

 

#10. Forum Młodej Reżyserii
#ZAiKS dla kultury
#teatr
#wydarzenie