Jazz wraca do Chodzieży

19.07.2021
Materiały prasowe
Materiały prasowe

W niedzielę 18 lipca 2021 w Chodzieskim Domu Kultury po raz 51. wystartowały Międzynarodowe Chodzieskie Warsztaty Jazzowe Cho-Jazz 2021. Tym samym, jak podkreślają organizatorzy, rozpoczęto drugie półwiecze jazzu w Chodzieży.

Dwutygodniowe warsztaty otworzył, zgodnie z wieloletnim zwyczajem, koncert inauguracyjny w mistrzowskim wykonaniu kadry warsztatów. Na scenie Amfiteatru Miejskiego wystąpili m.in. wokaliści Krystyna Prońko, Dorota Miśkiewicz i Janusz Szrom, saksofoniści Piotr Baron i Maciej Sikała, pianiści Anastasia Litviniuk, Kuba Cichocki, Bogdan Hołownia, Kuba Stankiewicz i Danny Grissett, gitarzyści Marek Napiórkowski, Rafał Sarnecki i Attila Muehl.

Do 31 lipca odbywać się będą zajęcia kadry z uczestnikami, a wieczorami w chodzieskim amfiteatrze – codzienne koncerty jazzowych solistów i zespołów, wśród których znajdą się takie sławy jak Tymon Tymański 4/4, Henryk Miśkiewicz Quintet, Artur Dutkiewicz Trio, grupa Tomasza Chyły i Kacpra Smolińskiego, Kasia Pietrzko, Piotr Wyleżoł Trio, Rafał Sarnecki Quintet oraz grający w koncercie „Jazz from Groningen and New York” Joris Teepe, Danny Grissett, Howard Curtis i ich goście.

W sali widowiskowej Chodzieskiego Domu Kultury każdego wieczoru od godz. 21.00 odbywają się jam sessions.

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS jest partnerem tej muzycznej imprezy. Więcej na https://chojazz.com/.

#ZAiKS dla kultury
#jazz
#Międzynarodowe Chodzieskie Warsztaty Jazzowe Cho-Jazz 2021