Duet fortepianów

30.07.2021
Materiały prasowe
Materiały prasowe

1 sierpnia o godz.16.00 na dziedzińcu Zamku Książąt Lubomirskich w Lubniewicach odbędzie się kolejny koncert w ramach projektu LUBNIEWICKIE LATO MUZ.

Tym razem zapraszamy na komedię graną na fortepianach, czyli  „Duet Fortepianów Dwóch”.

Spotkanie dwóch pianistów, Tomasza Pali i Grzegorza Kasperczyka, muzyków o niezwykłym poczuciu humoru, zaowocowało pomysłem stworzenia duetu fortepianowego, dla którego muzyka i wirtuozeria wykonawcza to także pretekst do zabawy. Artyści łączą muzyczne style od muzyki klasycznej przez rock’n’rolla do muzyki biesiadnej, nie tracąc przy tym dobrego smaku w budowaniu żartu muzycznego. Żartu w dobrym stylu.

„Duet Fortepianów Dwóch”, to połączenie aktorstwa i muzyki. Forma rzadka i bardzo wymagająca. Czy to kabaret? Chyba nie. To dobry, muzyczny teatr komediowy, w którym obecne są dwa instrumenty : fortepian i człowiek.

Półtoragodzinny program, w którym improwizowany żart słowny przeplata się z dowcipnymi interpretacjami muzyki skierowany jest do widza obytego z kulturą muzyczną. „Duet Fortepianów Dwóch” to show w iście amerykańskim stylu. Lekkość, inteligencja, technika i luz.

 

#ZAiKS dla kultury
#sprzyjamywyobraźni
#Lubniewice