Bażantarnia 2021

2.07.2021
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Elbląska Bażantarnia stała się miejscem masowego wypoczynku elblążan już na początku XVIII wieku. Wówczas mieszkańcy nazywali ten park Vogelsang (Ptasi śpiew). W latach 1810-1811 August Abbeg wybudował karczmę, która funkcjonuje dziś jako Restauracja Myśliwska. W 1913 roku cały teren został włączony w granice administracyjne miasta. Wraz z objęciem przez elbląski magistrat opieki nad parkiem pojawiło się w nim wiele nowych obiektów użyteczności publicznej.

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne kultywuje tradycje, organizując od prawie ćwierćwiecza „Letnie Salony Muzyczne”. Tegoroczna edycja jest już XXIV i jest realizowana we współpracy z Teatrem im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Pozwala to rozszerzyć ofertę o spektakle teatralne, przede wszystkim muzyczne, ale też utrzymane w konwencji „Sceny przy stoliku”. Główne jednak atrakcje to koncerty muzyki klasycznej, piosenki literackiej, kabaretowej, jazzowej.

Tradycją są też konkursy pod hasłem „Rok z…” a w tym roku zapraszamy też do „Galerii pod muszlą” na wystawę stypendystki ETK Alicji Król – „Żuławy okiem wiedźmy”. Tegorocznej edycji towarzyszy także zbiórka na rzecz schroniska dla zwierząt w Elblągu.

Festiwal rozpocznie się 4 lipca i oczekuje widzów w każdą niedzielę lipca i cztery niedziele sierpnia.

Początek koncertów o godz. 17.00, wstęp wolny.

#Bażantarnia 2021
#ZAiKS dla kultury
#sprzyjamywyobraźni