Informacja prasowa: mojeID w ZAiKS-ie

2.12.2021

Informacja Prasowa

mojeID dostępne w ZAiKS-ie

Usługa mojeID działa od dziś w Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS. Dzięki rozwiązaniu dostarczanemu przez KIR, reprezentowani przez ZAiKS twórcy mogą bezpiecznie potwierdzać swoją tożsamość i załatwiać wiele formalności zdalnie. 

mojeID to narzędzie służące do bezpiecznej weryfikacji tożsamości za pomocą bankowości elektronicznej, wykorzystywane w usługach świadczonych online przez podmioty komercyjne
i publiczne. W ramach współpracy z ZAiKS-em, usługa umożliwia twórcom zdalną realizację wybranych formalności, które dotychczas wymagały osobistej wizyty w siedzibie Stowarzyszenia. Rozwiązanie KIR jest z powodzeniem wykorzystywane w wielu sektorach gospodarki, m.in. w ubezpieczeniach, ochronie zdrowia, energetyce, telekomunikacji czy grach losowych, a od teraz także w największej i najstarszej w Polsce organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi.

Dzięki współpracy z KIR oferujemy twórcom nowoczesny, wygodny i bezpieczny sposób zdalnej weryfikacji tożsamości, który pozwoli załatwić wiele spraw w pełni online. Cieszymy się, że w branży kultury jesteśmy pionierami, jeśli chodzi o rozwiązania tak zaawansowane technologicznie. Komfort
i bezpieczeństwo twórców są dla nas zawsze najistotniejsze
– mówi Krzysztof Lewandowski, dyrektor generalny Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

ZAiKS pobiera i przekazuje twórcom oraz innym uprawnionym podmiotom tantiemy należne za korzystanie z przysługujących im praw autorskich. Wypracowuje rozwiązania, które wspierają twórców i proces tworzenia. Licencjonuje 70 mln utworów polskich i zagranicznych. Stowarzyszenie Autorów ZAiKS zarządza prawami ponad 19 tys. polskich autorów, spadkobierców oraz wydawców muzycznych. Organizacja reprezentuje też w Polsce ponad 3,5 mln twórców i wydawców zagranicznych.
Do ZAiKS-u należą przedstawiciele wielu dziedzin twórczości – kompozytorzy, autorzy tekstów, scenarzyści, dramatopisarze, tłumacze, plastycy, choreografowie, a także twórcy z innych dziedzin sztuki.

Do grona dostawców usług wykorzystujących mojeID dołącza kolejny znaczący podmiot, i to
z zupełnie nowego dla nas sektora – kultury. Współpraca z ZAiKS-em potwierdza, że nasze rozwiązanie jest uniwersalne i spełnia wymogi różnych branż. Widzimy, że rynek ciągle poszukuje godnych zaufania metod autoryzowania dostępu do usług świadczonych online. Kolejne, z sukcesem zrealizowane wdrożenie pokazuje, że mojeID doskonale sprawdza się w tej funkcji
, mówi Piotr Alicki, prezes Zarządu KIR.

Usługa mojeID jest dostępna dla ponad 14 mln klientów bankowości elektronicznej. W ramach usług sektora publicznego, mojeID umożliwia zdalny dostęp do urzędów i systemów administracji publicznej oraz pozwala na założenie i wykorzystywanie Profilu Zaufanego. W 2021 roku mojeID zostało wyróżnione Godłem „Teraz Polska”.

Liczba banków, które udostępniają swoim klientom usługę mojeID stale rośnie i w niedługim czasie obejmie wszystkie największe banki komercyjne.

***

KIR został powołany z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego, Związku Banków Polskich i 16 banków komercyjnych
w celu elektronizacji i profesjonalizacji rozliczeń międzybankowych w Polsce. Jest kluczową firmą obsługującą infrastrukturę polskiego sektora bankowego. Zapewnia niezawodność i bezpieczeństwo w zakresie świadczonych usług, dążąc do efektywnego wspierania rozwoju digitalizacji gospodarki. 

Wykorzystując unikalne w skali polskiego rynku kompetencje i doświadczenie, KIR rozwija i dostarcza rozwiązania systemowe dopasowane do potrzeb sektora bankowego oraz aktywnie uczestniczy w procesie cyfryzacji administracji publicznej.
Więcej informacji: www.kir.pl

 

Kontakt dla mediów:

KIR
Anna Olszewska
Rzecznik prasowy tel. (22) 545 53 60, 691 890 584
e-mail: anna.olszewska@kir.pl

ZAiKS
Anna Klimczak, rzeczniczka prasowa
tel. 506 985 435
anna.klimczak@zaiks.org.pl

#Informacja prasowa
#Dla mediów
#mojeID
#KIR