Konkurs na libretto i muzykę do baletu dla dzieci

11.12.2017

27 marca 2017, w Międzynarodowym Dniu Teatru, ZAiKS ogłosił konkurs na projekt libretta i muzykę do baletu dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. 

Do pierwszego etapu konkursu wpłynęły 24 oryginalne i nigdy wcześniej niepublikowane oraz niewystawiane projekty, z których jury w składzie: Maciej Wojtyszko (przewodniczący), Agnieszka Lubomira-Piotrowska, Miłosz Bembinow, Edward Pałłasz i Zofia Rudnicka do drugiego etapu zakwalifikowało sześć. Każdy z laureatów pierwszego etapu otrzymał jednorazowe stypendium i możliwość dwutygodniowego pobytu w dowolnym domu pracy twórczej Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

W dniach 19–20 listopada odbył się drugi etap konkursu. Jury w nowym składzie: Zofia Rudnicka (przewodnicząca), Agnieszka Lubomira Piotrowska, Ewa Wycichowska, Miłosz Bembinow, Edward Pałłasz i Dariusz Miłkowski przyznało pierwszą nagrodę w wysokości 10 tys. złotych utworowi Królowa kwiatów z Aleppo (libretto Paweł Szumiec, muzyka Aleksander Brzeziński). Druga nagroda, 7 tys. Złotych, przypadła Pustyni Strusi (libretto Natalia Babińska, muzyka Piotr Wróbel). Natomiast trzecią nagrodę w wysokości 5 tys. złotych za Brakujące ogniowo otrzymali Agata Wieczyńska-Krawiec (libretto) i Anna Maria Huszcza (muzyka). Dwa wyróżnienia w kwocie 3 tys. złotych otrzymały utwory Zielony pogrzeb(libretto Tomasz Jekot, muzyka Daniel Pigoński) oraz Księżniczka z deszczu (libretto Liliana Bardijewska, muzyka Jerzy Derfel).

11 grudnia, w siedzibie ZAiKS-u przy ul. Hipotecznej 2, zwycięzcy konkursu odebrali nagrody i dyplomy.

 

#Konkurs ZAiKS-u