Ta strona używa plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. Dowiedz się więcej.

[X] Zamknij

Poleć stronę znajomemu

Dzięki formularzowi znajdującemu się poniżej możesz łatwo przesłać link do strony którą aktualnie oglądasz.

Zamknij
 
Strona główna »  Licencje
A A A

Licencje

Ta część serwisu jest przeznaczona dla firm, wydawców, producentów, wszelkich podmiotów wykorzystujących, emitujących utwory chronione przez ZAiKS.

W części portalu LICENCJE znajdziesz dokładną procedurę zawierania umowy licencyjnej, w zależności od tego, jakie utwory i do czego pragniesz wykorzystać. Jeśli wiesz już, którą umowę licencyjną chcesz podpisać, wystarczy odnaleźć ją we wzorach umów. Jeśli nie jesteś pewny, który druk jest potrzebny – ułatwimy Ci odnalezienie go: zajrzyj do zakładki PROCEDURY ZWIĄZANE Z LICENCJAMI.

Użytkownika, który wykorzystał utwory bez zgody autora, a w zakresie zbiorowego zarządzania bez zgody ZAiKS-u, można pociągnąć do odpowiedzialności cywilnej i karnej, zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Odpowiedzialność cywilna z tytułu naruszenia autorskich praw majątkowych jest niezależna od winy naruszyciela, nie można zasłaniać się niewiedzą lub dobrą wolą, aby uniknąć zapłaty odszkodowania. Jeśli ktoś podejmuje się prowadzenia działalności gospodarczej, prawo zakłada, że zna przepisy obowiązujące w Polsce.

Licencja oznacza zgodę Autora na wykorzystanie jego utworu. Warto działać zgodnie z prawem! Są takie sytuacje, gdy prawo pozwala na wykorzystanie utworów nieodpłanie. Dowiedz się także czym jest dozwolony użytek utworów.