Konstancin

DPT in Konstancin
DPT in Konstancin

Dom Pracy Twórczej im. Karola Małcużyńskiego mieści się Konstancinie-Jeziornej. Konstancin posiada wybitne walory uzdrowiskowe ze względu na źródła wód leczniczych i charakterystyczny mikroklimat związany z otaczającymi go lasami sosnowymi. Jest jedynym uzdrowiskiem w województwie mazowieckim w bezpośrednim sąsiedztwie Warszawy.

Od początku swego istnienia Konstancin skupiał śmietankę towarzyską Warszawy. Jego mieszkańcami byli m.in. Stefan Żeromski, rodzina Wedlów, Maria Dąbrowska, Wacław Gąsiorowski.

DPT mieści się w dwóch budynkach otoczonych pięknym ogrodem – zabytkowej willi As i pawilonie hotelowym. W willi znajduje się kuchnia z jadalnią, pokoje rekreacyjno-wypoczynkowe, biblioteka i salon muzyczny. Pawilon hotelowy dysponuje 30 pokojami (16 jednoosobowych i 14 dwuosobowych). Każdy pokój ma własną łazienkę i loggię oraz dostęp do internetu.

Posiłki dla gości przygotowywane są na miejscu z produktów od sprawdzonych dostawców. W urozmaiconym menu znajdują się również własnej roboty makarony, pierogi, ciasta i desery.

Jak dojechać

Z Dworca Centralnego w Warszawie do DPT można dojechać linią autobusową nr 200, należy wysiąść na przystanku Konstancin-Jeziorna, Sobieskiego 01, skąd do DPT jest 500 metrów. Można też z Metra Centrum dojechać do stacji Wilanowska, a następnie autobusem linii 251 dojechać do przystanku Konstancin CH Stara Papiernia 01 (600 metrów od DPT).

Można wreszcie dojechać do stacji metra Kabaty i przesiąść się do autobusu linii 710 (wysiada się na przystanku Konstancin-Jeziorna, Sobieskiego 01).

Szczegółowe informacje o DPT i rezerwacja miejsc

dpt@zaiks.org.pl 

(22) 827 58 75

Bliższe informacje o warunkach pobytu w Konstancinie:

DPT im. Karola Małcużyńskiego

05-510 Konstancin-Jeziorna, ul. Sobieskiego 21

dpt.konstancin@zaiks.org.pl

(22) 756 44 35