10. Krakowska Jesień Muzyczna

3.10.2023

Stowarzyszenie Artystyczne „Porta Musicae" wraz z Filharmonią im. Karola Szymanowskiego w Krakowie zapraszają na kolejną edycję Krakowskiej Jesieni Muzycznej.

10. Krakowska Jesień Muzyczna to okazja do uczczenia nie tylko jubileuszu festiwalu, ale także rocznic jednych z najważniejszych kompozytorów naszych czasów: Krzysztofa Pendereckiego, Wojciecha Kilara czy Szymona Laksa. Tegoroczna edycja to niezwykłe połączenie kompozycji i talentów, które przypomni nam, dlaczego muzyka klasyczna jest nieustannie inspirująca.

Cztery pierwsze festiwalowe koncerty odbędą się w dniach 15-18.10, a koncert finałowy odbędzie się w sobotę 21.10. Szczegółowy program oraz bilety dostępne są na stronach: https://www.kjm.festiwalmuzyczny.com/ oraz https://filharmoniakrakow.pl/

W tym roku organizatorzy proponują publiczności pięć koncertów będących podróżą przez różne epoki i style muzyczne. Zaproszenie do ich wykonania przyjęli: Piotr Lato, Paweł Cal, Wojciech Koprowski i Łukasz Syrnicki, Mauris Ensemble, Duo Sollini – Barbatano, Katarzyna Oleś-Blacha i Mariola Cieniawa, a koncert finałowy, to (po raz pierwszy na festiwalu) koncert z orkiestrą – Śląską Orkiestrę Kameralną, z którą w roli solistów wystąpią Jan Kalinowski oraz Marek Szlezer, poprowadzi pochodzący z Francji Antonin Rey. Festiwal otworzy Sekstet Krzysztofa Pendereckiego, w zestawieniu programowym z utworem, który powstał w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie” Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca – będzie to drugie wykonanie Ostatniego utworu na klarnet, waltornię, trio smyczkowe, fortepian i taśmę Pawła Mykietyna.

10. Krakowska Jesień Muzyczna to święto kameralnej muzyki klasycznej, święto dorobku festiwalu oraz wyjątkowego dziedzictwa polskiej i światowej muzyki!

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS jest partnerem wydarzenia.

10. Krakowska Jesień Muzyczna
10. Krakowska Jesień Muzyczna
#10. Krakowska Jesień Muzyczna
#ZAiKS dla kultury