Festiwal Witolda Lutosławskiego „Łańcuch XX”

28.01.2023 - 12.02.2023, Warszawa, festiwal
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego oraz Program 2 Polskiego Radia zapraszają na jubileuszową, dwudziestą odsłonę Festiwalu Witolda Lutosławskiego „Łańcuch”, która potrwa od 28 stycznia do 12 lutego 2023. Koncerty odbywać się będą w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

Dominantą programową festiwalu są najwartościowsze zjawiska i trendy w polskiej i światowej kulturze muzycznej, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości Lutosławskiego oraz artystów związanych z nim w sposób istotny i zasługujący na podkreślenie.

W programie tegorocznego festiwalu znajdą się dwa koncerty kameralne z udziałem Kwartetu V4 oraz Anny Radziejewskiej i Karola Kozłowskiego wraz z orkiestrą Chain Ensemble. Natomiast podczas trzech koncertów symfonicznych wystąpią: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, którą dyrygować będzie Robertas Servenikas, Ewa Leszczyńska (sopran) i Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod batutą Yaroslava Shemeta oraz Sinfonia Varsovia pod batutą Martijna Dendievela.

Bilety dostępne na polskieradio.bilety24.pl lub w kasie Studia im. Witolda Lutosławskiego na godzinę przed koncertem.

Szczegółowy program koncertów: www.lutoslawski.org.pl

ZAiKS jest partnerem festiwalu. 

#Łańcuch XX
#Sprzyjamy wyobraźni
#ZAiKS dla kultury
#Witold Lutosławski