Piotr Nagłowski

28.10.2023
fot. Karpati&Zarewicz
fot. Karpati&Zarewicz

Dziennikarz muzyczny, producent, świetny znawca muzycznego rynku, Piotr Nagłowski miał 65 lat, kiedy przyjaciele zaczęli informować o jego nieoczekiwanej śmierci. Był szeroko znany – i ceniony, dodajmy – w branży jako człowiek o ogromnej wiedzy, licznych międzynarodowych kontaktach, wielkim doświadczeniu, obdarzony empatią, pełen nowych pomysłów.

Zaczynał w 1979 w Remoncie, znanym studenckim klubie. „Wyłowiony” przez agencję Kontakt, zajął się najpierw grupą o zaskakującej nazwie Zjednoczone Siły Natury Mech, potem dołączył do niej Tilt. Osiemdziesiąte lata spędził w radiowej Trójce, w audycji „Rock po polsku mówiąc o muzyce, gwiazdach, ich trasach, festiwalach muzycznych, jakie zaczęły zdobywać znów popularność. W 1994 został dyrektorem polskiego przedstawicielstwa koncernu BMG, współpracował z RMF FM. W latach 2018-2019 był dyrektorem Agencji Muzycznej Polskiego Radia (radiowe studio S4 było „najbardziej zasłużone w Polsce”, jak mówił w wywiadzie), pracował m.in. z Anitą Lipnicką, Markiem Bilińskim, Liroyem, zajmował się również muzyką filmową jako jej producent.

W Polskim Radiu zainicjował i był jednym z jurorów konkursu „Start NaGranie”, zasiadał także w jury zorganizowanego przez ZAiKS wespół z Polskim Radiem konkursu „Piosenka na 100” w 2018 roku.

#Pożegnanie