8. Turniej Muzyków Prawdziwych

1.09.2022 - 4.09.2022, Szczecin, Festiwal, konkurs
Materiały prasowe
Materiały prasowe

W dniach 1-4 września 2022 roku po raz ósmy Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie będzie rozbrzmiewać tradycyjnymi melodiami i pieśniami z różnych regionów Polski i krajów sąsiednich. Muzyka płynąca z serca, radość muzykowania, najpiękniejsza muzyczna prawda. Konkurs, festiwal, spotkanie – tak w skrócie można opisać nadchodzący Turniej Muzyków Prawdziwych w Szczecinie.

Turniej Muzyków Prawdziwych to nie tylko zmagania konkursowe, lecz również wydarzenia towarzyszące: koncerty, pokaz filmu z dyskusją, zabawa taneczna i warsztaty śpiewacze. Zachęcamy do udziału zarówno miłośników tradycji, jak i wszystkich zainteresowanych twórczymi interpretacjami ludowej kultury muzycznej.

Festiwal otworzy koncert symfoniczny „Harmonia Wschodu” poświęcony literaturze muzycznej Litwy, Białorusi i Ukrainy. Pomysł koncertu nawiązuje do wieloletniej przyjaźni i wspólnych wątków kulturowych łączących Polskę z tymi sąsiadami. Sny Zamkowej Góry to krótki programowy utwór współczesnego białoruskiego kompozytor Konstantina Yaskova mieszkającego i tworzącego w Polsce.

W koncercie wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie pod batutą Miłosza Bembinowa, Przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, które jest partnerem TMP. W roli solistki wystąpi bandurzystka Margareta Storonianska.

Początek koncertu o godzinie 19.00.

Szczegółowy program na https://turniej.filharmonia.szczecin.pl/pl/

 

  

#Sprzyjamy wyobraźni
#ZAiKS dla kultury
#Turniej Muzyków Prawdziwych