Vistula Sounds w Ciechocinku

15.08.2022 - 19.08.2022, Ciechocinek, festiwal
Materiały prasowe
Materiały prasowe

I Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Wokalny – Vistula Sounds to nowy międzynarodowy festiwal na polskiej scenie muzycznej, którego partnerem jest ZAiKS. Impreza odbędzie się w Ciechocinku w 15-19 sierpnia 2022 roku; wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. W ramach festiwalu będą miały miejsce Konkurs Piosenki Polskiej oraz Konkurs Piosenki Międzynarodowej.

Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Vistula Sounds jest mieszkający od lat w Polsce Ormianin Sar Sargsyan. Oprócz konkursu wokalnego przeznaczonego dla uczestników walczących o nagrody, publiczność będzie miała okazję wziąć udział w uroczystym koncercie otwarcia, koncercie piosenki szantowej, koncercie galowym laureatów, uroczystej ceremonii wręczenia nagród oraz licznych wydarzeniach towarzyszących.

W składzie międzynarodowego jury, na czele którego stanie Grażyna Brodzińska, są polskie i zagraniczne autorytety muzyczne i wokalne –śpiewacy, piosenkarze, muzycy, pedagodzy wokalni: wokalistka jazzowa i pedagożka muzyczna Joanna Zagdańska, wokalista, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i kulturoznawca Jarosław Wasik, wokalista musicalowy Janusz Kruciński, a także jeden z najlepszych polskich gitarzystów i rodowity ciechocinianin Sławomir Małecki, a także Anna Poghosyan (Armenia), Veronika Yanovskaya (Białoruś), Rossi Yordanova (Bułgaria), Aldegunda (Litwa), Claire McCartin (Malta), Mitya Effterman (Mołdawia) i Illaria (Ukraina).

Szczegółowe informacje o festiwalu znajdują się pod tym linkiem.  

#Sprzyjamy wyobraźni
#ZAiKS dla kultury
#Vistula Sounds