Goethe, Cygan i Rubik na Festival dell’Arte 2022

15.08.2022 - 16.08.2022, Jelenia Góra, Wojanów, spektakl, spotkanie
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Od 12 sierpnia trwa organizowany przez Fundację Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej Festival dell’Arte 2022. W jego ramach dziś o 19.00 w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze odbędzie się prapremiera widowiska muzycznego GOETHE. Profil podwójny, której partnerem jest ZAiKS.

Autorem scenariusza, tekstów piosenek oraz wyboru utworów Goethego jest Jacek Cygan. Muzykę napisał Piotr Rubik, aranżacje – Jacek Subociałło. Wykonawcy to Andrzej Seweryn, sMarcin Januszkiewicz, Anna Jurksztowicz, Marta Moszczyńska, Alicja Wojnowska, Mariusz Patyra, Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej oraz sekcja rytmiczna.

Wcześniej, o godzinie 16.00, organizatorzy zapraszają do Ornamental Fram na uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej pobyt Johanna Wolfganga Goethego w Bukowcu.

Natoniast jutro, 16 sierpnia, również o 16.00, w Pałacu Wojanów odbędzie spotkanie autorskie z Jackiem Cyganem Wiersze o miłości, czyli Le poesie sull’ amore, w którym, prócz autora, udział wezmą Mariusz Patyra, David Patyra, Andrzej Seweryn i Krzysztof Gotartowski.

Więcej o festiwalu na https://ornamentalfarm.pl/festival-dellarte-2022/

#Festival dell’Arte 2022
#Sprzyjamy wyobraźni
#ZAiKS dla kultury
#Jacek Cygan
#Piotr Rubik