22. Ogólnopolski Festiwal Interpretacji Piosenki Aktorskiej

15.05.2022, Bydgoszcz, konkurs
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Utalentowani, twórczy, zafascynowani piosenką aktorską, teatrem, poezją i różnymi gatunkami muzycznymi młodzi ludzie znów przyjadą 15 maja do Bydgoszczy, by zaprezentować się jurorom i publiczności podczas 22. Ogólnopolskiego Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej organizowanego przez Pałac Młodzieży.

W tym roku swój artystyczny świat zaprezentuje około dwudziestu uczestników m.in. z Krakowa, Białegostoku, Sandomierza, Płocka, Łomży, Warszawy, Bydgoszczy. O tym, kto zdobędzie Grand Prix Festiwalu zdecyduje jury w składzie: Wojciech Dyngosz – śpiewak operowy, wykładowca na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Bydgoszczy; Izabela Cywińska – instruktorka wokalny, dyrygentka kilku zespołów i chórów, która przygotowuje zespoły młodzieżowe do udziału w spektaklach w Operze Nova; Piotr Dąbrowski – pianista, akompaniator, aranżer, dyrygent, band leader Jazz Big Band`75.

Przesłuchania konkursowe odbędą się 15 maja o godz. 11.00 w sali widowiskowej w Pałacu Młodzieży. Na godzinę 14.00 zaplanowano warsztaty wokalne dla wszystkich uczestników spotkania.

Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert laureatów o godzinie 19.00. W jego programie jak zawsze występ gwiazdy – śpiewającego aktora. Tym razem będzie to Jacek Bończyk w koncercie zatytułowanym: „ABSOLUTNIE, czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego”.

ZAiKS jest partnerem imprezy.

#Sprzyjamy wyobraźni
#ZAiKS dla kultury
#22. Ogólnopolski Festiwal Interpretacji Piosenki Aktorskiej