Grand Press Photo 2022

1.06.2022
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Już jutro, 2 czerwca o 20.00, odbędzie się rozdanie nagród w organizowanym przez magazyn „Press” i Fundację Grand Press konkursie Grand Press Photo 2022. W finale XVIII edycji znalazły się 302 fotografie. Jury w składzie: przewodnicząca Ami Vitale (przewodnicząca), Antonio Bat, Anna Bedyńska, Weronika Mirowska i Andrzej Zygmuntowicz wybrało do finału 48 zdjęć pojedynczych (Single), 11 reportaży (Stories) i pięć projektów dokumentalnych (Documentary Projects), wykonanych przez 63 autorów.

Dziś do północy internauci mogą oddawać głosy na wszystkie ze zdjęć w kategoriach single i stories, a zwycięzca głosowania otrzyma Nagrodę Internautów. Wszystkie nominacje dostępne są na stronie www.grandpressphoto.pl, a panel do głosowania na Nagrodę Internautów na Press.pl.

W tym roku po raz piąty w ramach Grand Press Photo zorganizowano konkurs Young Poland – mogli w nim wystartować fotografowie pełnoletni, którzy nie ukończyli jeszcze 26. roku życia i wcześniej nie brali udziału w Grand Press Photo. Do finału nominowano osiem zdjęć pojedynczych i trzy fotoreportaże.

W ramach GPP organizowany jest także konkurs Photo Book – na najlepszą książkę z fotografią reporterską i dokumentalną, która miała premierę w 2021 roku. O tytuł Photo Book of the Year 2021 konkurowało 25 publikacji, spośród których jury (Maga Ćwieluch, Jan Piechota, Paweł Rubkiewicz i Mateusz Sarełło) wybrało finałową piątkę nominowanych. Są nimi następujące pozycje: Arche Kacpra Kowalskiego (Kacper Kowalski FABRYKA), Historia Polski Michała Sity (Michał Sita / Pix.House), I am warning you Rafała Milacha (GOST), Przedstawienia| Performances Bartka Warzechy (Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego) i Strajk Rafała Milacha (Galeria Jednostka). Nagrodę Photo Book of The Year 2021 wręczy Rafał Bryndal z zarządu ZAiKS-u.

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS jest partnerem kategorii Own Vision, a Prezes ZAiKS-u Janusz Fogler wręczy nagrody jej zwycięzcom podczas jutrzejszej gali.  
Transmisja z tego wydarzenia dostępna będzie na https://www.wp.pl/, Press.pl i https://www.facebook.com/events/537426651256858/

 

 

#Sprzyjamy wyobraźni
#ZAiKS dla kultury
#Grand Press Photo 2022