100-lecie urodzin Tadeusza Baruckiego

23.06.2022 17:00, Katowice, benefis, wystawa
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Z okazji 100. urodzin Tadeusza Baruckiego Instytut Dokumentacji Architektury Biblioteki Śląskiej w Katowicach wraz z Wydziałem Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach organizują benefis, który odbędzie się 23 czerwca o godz. 17.00 w auli głównej w budynku Politechniki Śląskiej przy ul. Krasińskiego 8 w Katowicach.

Tadeusz Barucki – architekt, podróżnik i niezrównany badacz światowej architektury współczesnej od początku lat 60. XX wieku był „oknem na świat” dla środowiska polskich architektów. Odbył podróże do 114 krajów, wykładając na uczelniach i w stowarzyszeniach architektonicznych na całym świecie. Jest autorem kilkuset artykułów i kilkudziesięciu książek przybliżających architektom w Polsce i krajach ówczesnego bloku wschodniego nieznaną im wtedy architekturę światową – nazwiska, trendy, realizacje. Jednocześnie był prawdziwym ambasadorem Polski i Europy Środkowo-Wschodniej wobec architektów i studentów na wszystkich kontynentach.

W programie benefisu, oprócz laudacji i życzeń, zaplanowano wykład i wystawę fotograficzną Tadeusza Baruckiego „Korzenie architektury”, prezentację filmu biograficznego oraz promocję okolicznościowych publikacji.

Więcej na: https://fb.me/e/1Tpwt4E1N

ZAiKS jest partnerem wydarzenia.

#Sprzyjamy wyobraźni
#ZAiKS dla kultury
#architektura