Moniuszko na Trakcie Królewskim

19.09.2021, Warszawa, koncert
Materiały prasowe
Materiały prasowe

19 września 2021 roku o godz. 17.00 zapraszamy na transmisję online kolejnego koncertu III Festiwalu Moniuszko na Trakcie Królewskim.
Celem projektu jest przybliżenie i ponowne włączenie do powszechnego obiegu wybitnej, często zapomnianej twórczości kameralnej i pieśniarskiej Stanisława Moniuszki. W ramach cyklu comiesięcznych koncertów edycji jesiennych i wiosennych, odbywających się w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica w Warszawie, w którego sąsiedztwie w latach 1828-1830 mieszkał młody Moniuszko, możemy usłyszeć pieśni ze Śpiewników domowych, utwory kameralne oraz ich opracowania. Raz do roku odbywają się również koncerty z utworami fortepianowymi – MONIUSZKO FORTEPIANOWY

Pomysłodawczyni projektu i dyrektor festiwalu dr. hab. Jolanta Pszczółkowska-Pawlik ­– pianistka, kameralistka, producentka płyt, w tym także nagrodzonej Grammy Night in Calisia, kierująca firmą wydawniczą Pawlik Relations – ma na swoim koncie pięć płyt z serii Moniuszko - Pieśni (vol. 1 – 2014, vol. 2 – 2016, vol. 3 – 2019, vol. 4 – 2019, vol.5 – 2020).

MONIUSZKO – JARECKI

Wystąpią: Joanna Zawartko - sopran
Piotr Buszewski - tenor
Szymon Mechliński - baryton
Michał Biel - fortepian
Jolanta Pszczółkowska-Pawlik - fortepian


Transmisja z Sali Lustrzanej w Pałacu Staszica:  https://www.youtube.com/watch?v=GpisA5vWUFg

Więcej https://www.facebook.com/FestiwalMoniuszkoNaTrakcieKrolewskim

 

 

#ZAiKS dla kultury
#sprzyjamywyobraźni