Konkurs Muzyki Polskiej

11.09.2021 - 20.09.2021, Rzeszów, Warszawa, konkurs
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Rozpoczęty 11 września Drugi Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki zmierza ku rozstrzygnięciom. Imprezie, której partnerem jest ZAiKS, przyświeca popularyzacja polskiej muzyki na świecie oraz utrwalenie w świadomości odbiorców znaczenia twórczości 56 wybitnych polskich kompozytorów.

Konkurs promuje dorobek muzyki polskiej XIX i XX wieku, zwłaszcza utwory, które odkrywane są na nowo przez uczestników wydarzenia. Dzięki temu repertuar ten można przywrócić w praktyce koncertowej. Konkurs jest kierowany do profesjonalistów, bez ograniczeń ze względu na wiek i obywatelstwo uczestników. Ma się przyczynić do tego, by szeroka, międzynarodowa publiczność poznała prezentowane utwory, a spuścizna pokoleń polskich twórców doczekała się należytego opracowania i nowych edycji. Równie ważnym celem konkursu jest promowanie utalentowanych muzyków, którzy zdecydują się włączyć do swojego repertuaru mniej znane dzieła polskich autorów.

Konkurs – w dwóch kategoriach: pianistów i zespołów kameralnych – odbywa się w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie.

Koncert laureatów konkursu odbędzie się 18 września. Wykonawcami będą Orkiestra Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie pod dyrekcją Massimiliano Caldiego i Tomasza Chmiela oraz laureaci konkursu.

Bilety: http://www.filharmonia.rzeszow.pl/repertuar/dzien,18-09-2021.html  

MKMP AFISZ Warszawa 1
MKMP AFISZ Warszawa 1

Koncert laureatów zostanie powtórzony 20 września o godzinie 19:00 w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Bilety: https://www.bilety24.pl/koncert/388-koncert-laureatow-mkmp-20-09-2021-g-19-67458?id=347925

Więcej na https://www.konkursmuzykipolskiej.pl/

 

#ZAiKS dla kultury
#sprzyjamywyobraźni