Jazz Prudnik Festiwal

3.08.2021
Materiały prasowe
Materiały prasowe

W piątek 6 sierpnia rozpoczyna się 14. Jazz Prudnik Festiwal. W tym roku, impreza zyskuje nową formułę, przede wszystkim dzięki rozszerzeniu i wzbogaceniu programu o szereg wydarzeń towarzyszących skierowanych do różnych grup wiekowych, ujednolicenie nazwy i stworzenie identyfikacji wizualnej przedsięwzięcia. Ponadto, festiwal po raz pierwszy w swojej historii będzie realizowany przez dwa dni, w ogrodzie Prudnickiego Ośrodka Kultury.

Festiwal powstał i działa z inicjatywy Ryszarda Czeczela, muzyka jazzowego mieszkającego w Prudniku, dyrektora artystycznego przedsięwzięcia.

W programie festiwalu znajdą się cztery koncerty (Judyta Pisarczyk Quartet, Piotr Wójcicki Quintet, Gary Moore Tribute Band, Patrycja Zarychta Sekstet). Pierwszego dnia, w piątek odbędzie się także otwarcie wystawy fotograficznej Jazz w Prudniku. Tego samego dnia, młodzi wokaliści będą mogli uczestniczyć w warsztatach wokalnych prowadzonych przez Patrycję Zarychtę.

Drugiego dnia na uczestników festiwalu czekać będą warsztaty plastyczne Improwizacja w sztuce, które poprowadzi artystka-plastyczka Agata Wilczek. O godzinie 18:00 na scenie plenerowej odbędzie się spotkanie autorskie z Witoldem Wnukiem, autorem wydanej w 2020 roku książki Jazz w Piwnicy pod Baranami. Spotkanie poprowadzi dyrektor Prudnickiego Ośrodka Kultury Sylwia Gawłowska. Zwieńczeniem sobotnich koncertów festiwalowych będzie, zorganizowany wspólnie z kinem Diana, nocny pokaz plenerowy filmu Ikar. Legenda Mietka Kosza (reż. M. Pieprzyca).

W przestrzeni festiwalowej – w ogrodzie Prudnickiego Ośrodka Kultury – na uczestników festiwalu będą czekać rozmaite atrakcje, m.in. Strefa Chillout, stoisko z płytami winylowymi, stoisko z książkami, Strefa dla dziecka czy muzyczna czytelnia.

Organizatorami Jazz Prudnik Festival 2021 są Prudnicki Ośrodek Kultury oraz Gmina Prudnik. Stowarzyszenie Autorów ZAiKS jest mecenasem wydarzenia.

#Zaiks dla kultury
#festiwal
#jazz
#muzyka