„Kryształowy Kamerton” po raz pierwszy

16.10.2021 - 23.10.2021, Warszawa, festiwal, konkurs
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Powstał nowy festiwal skierowany do twórców i wykonawców utworów premierowych. Pomysłodawcą Festiwalu Polskiej Piosenki „Kryształowy Kamerton” jest Jerzy Mamcarz, prezes Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR, który podkreśla, że w polskiej piosence, szczególnie tzw. „środka”, strona literacka utworów jest traktowana marginalnie.  Festiwal jest próbą podkreślenia, że piosenka zawiera słowo i muzykę, a nie jest utworem muzycznym z przypadkowym wypełnieniem „słownym”.

Na konkurs wpłynęły 162 premierowe utwory. Wewnętrzne jury ZAKR-u zaprosiło do udziału w koncercie konkursowym 21 wykonawców, którzy wystąpią 16 października w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe, a oceniać ich będzie jury w składzie: Piotr Bakal, Krzysztof Dzikowski, Mieczysław Jurecki, Jerzy Mamcarz, Ryszard Poznakowski, Paweł Sztompke i Sławomir Wierzcholski. Jury przyzna wyróżnienia, Nagrodę Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu oraz nagrody główne: Brązowy, Srebrny, Złoty Kamerton i Grand Prix – Kryształowy Kamerton.

Laureaci festiwalu, z towarzyszeniem zespołu pod kierownictwem Roberta Obcowskiego,  wystąpią w koncercie galowym – 23 października w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. ZAiKS jest partnerem imprezy.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#ZAiKS dla kultury
#sprzyjamywyobraźni
#Kryształowy Kamerton 2021