Jubileusz Janusza Kapusty

14.10.2021, Warszawa, spotkanie
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Janusz Kapusta jest rysownikiem publikującym w wielu prestiżowych tytułach prasowych, ilustratorem książek, twórcą plakatów i obrazów, scenografem operowym, projektantem małych form graficznych, a nawet autorem sztuki teatralnej. Jedenastościenny K-dron, którego zasady sformułował w 1985 roku, jest bryłą znaną na całym świecie, wykorzystywaną przez architektów, autorów gier, projektantów mody i tkanin. K-dron doczekał się też kilku „pomników”, czyli realizacji przestrzennych w różnych miastach. Jest także elementem statuetki wręczanej członkom honorowym Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

70. urodziny artysty i wynalazcy – a także członka honorowego ZAiKS-u – zbiegają się z premierą jego nowej książki. Plus Minus. Podręcznik do myślenia(Zysk i S-ka) to kontynuacja tomu Pion Poziom z 2014 roku. Kapusta po raz kolejny łączy słowo i obraz, by przedstawić serię zilustrowanych spostrzeżeń człowieka, który przygląda się światu, ludziom i sobie.

Książkowo-urodzinowe spotkanie odbędzie się 14 października o 17.30 w Innovation Campus (Warszawa, ulica Chmielna 73), a rozmowę z Januszem Kapustą poprowadzi redaktor naczelny „Rzeczypospolitej” Bogusław Chrabota. ZAiKS jest partnerem wydarzenia.

 

 

 

 

#ZAiKS dla kultury
#sprzyjamywyobraźni
#Janusz Kapusta