Festiwal im. Józefa Madei 2021

14.10.2021 - 24.10.2021, Wielkopolska, festiwal
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Międzynarodowy Festiwal im. Józefa Madei to wyjątkowe przedsięwzięcie artystyczne, które corocznie w październiku organizowane jest na terenie województwa wielkopolskiego.  Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie im. Józefa Madei.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

W ramach III edycji Festiwalu (14-24 października 2021) odbędzie się wiele interesujących wydarzeń. Mistrzowskie warsztaty poprowadzą wybitni artyści – wiolonczelista Justus Grimm (Królewskie Konserwatorium w Antwerpii) oraz klarnecistka Barbara Borowicz (Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie).  16 października, podczas Koncertu Inauguracyjnego w Pałacu Jankowice, wystąpi Festiwalowa Orkiestra Klarnetowa, a także wyróżniający się studenci i uczniowie z Wielkopolski.

21 października w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu odbędzie się prawykonanie zrekonstruowanego koncertu klarnetowego Józefa Madei (w 70. rocznicę powstania utworu). Solistami koncertu będą – klarnecista Paweł Kroczek oraz wiolonczelista Justus Grimm, a towarzyszyć im będzie Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Poznaniu pod dyrekcją Jakuba Chrenowicza.  

22 października w Szamotułach podczas koncertu wystąpi zespół wokalny I Cantanti Ensamble. 24 października w Zamku w Kórniku odbędzie się koncert zespołu Ami Ensamble wraz z solistką Celiną Kotz. Koncert będzie dedykowany Antonio Vivaldiemu w 280. rocznicę śmierci – artyści 4 Pory Roku.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie koncert współpracy polsko-niemieckiej, podczas którego wystąpi zespół Apeiron Trio i wykona m.in. utwory Władysława Żeleńskiego w 100. rocznicę jego śmierci. Koncert w Bayreuth jest organizowany wspólnie z Niemieckim Stowarzyszeniem Kulturalnym w Bayreuth.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

ZAiKS jest partnerem festiwalu.

Więcej na www.festiwalmadei.pl.

 

#ZAiKS dla kultury
#sprzyjamywyobraźni